Zwycięstwo juniorów MOS Wola z drużyną KPS Siedlce

Pierwsza drużyna juniorów MOS I Wola prowadzona przez trenera Łukasza Motykę odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach o mistrzostwo Mazowsza. W meczu rozegranym w hali przy ulicy Rogalińskiej nasi zawodnicy pokonali drużynę z Siedlec 3:0 (25:19, 25:9, 25:13)

Juniorzy MOS Wola rozpoczęli mecz od dobrej gry środkiem, po ataku Siewierskiego było 3:1. Przy stanie 12:12 w polu serwisowym zameldował się Gromelski, który popisał się serią trudnych zagrywek umożliwiając tym samym swoim kolegom dobrą grę w obronie. Jeden z kontrataków zakończył sam zagrywający atakiem z drugiej linii i na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:12, w tym momencie o czas poprosił trener gości. Po przerwie skuteczny blok na prawym skrzydle ustawili Kubeł i Siewierski (17:12). Od tego momentu przewaga MOS-u zaczęła topnieć. Przy wyniku 19:17 za Kubła na parkiecie pojawił się Kacperkiewicz, który po chwili skutecznym atakiem wyprowadził nas na prowadzenie 21:18. Do końca tego seta goście zdobyli tylko jeden punkt i pierwszą partię wygraliśmy 25:19.

W drugiej odsłonie spotkania nasi zawodnicy dominowali w każdym elemencie gry. Trudna zagrywka, dobra współpraca blok-obrona oraz skuteczne ataki spowodowały, że tego seta wygraliśmy 25:9

Podopieczni trenera Łukasza Motyki otworzyli trzecią partię meczu wysokim prowadzeniem, skuteczne zagrywki Kacperkiewicza umożliwiły naszym siatkarzom wypracować wynik 9:1. Niestety dobra gra przyjezdnych i błędy własne juniorów MOS-u spowodowały, że przewaga stopniała do trzech punktów (12:9). Przy wyniku 15:10 na zagrywkę wszedł Gromelski, który podobnie jak w pierwszym secie popisał się serią trudnych serwisów. Po ataku Chodkowskiego z prawego skrzydła było 22:10. Wysoka przewaga utrzymała się do końca seta, którego wygraliśmy 25:13.

UMKS MOS I Wola - KPS Siedlce 3:0 (25:19)(25:9)(25:13)

Skład MOS Wola: Kubeł, Włostowski, Chodkowski, Łukaszewicz, Siewierski, Drewniak,  Kacperkiewicz, Hoffman, Rudzki, Gromelski, Opiatowski, Jaglarski.