Pierwsza gra kontrolna w nowym sezonie drugoligowego zespołu MOS Wola

Drugoligowy zespół siatkarzy MOS Wola rozegrał mecz towarzyski, w ramach przygotowań do nowego sezonu, z drużyną MKS MDK Legia Warszawa. Nasi siatkarze zaczęli dobrze, wygrali zdecydowanie dwa pierwsze sety, po czym przegrali trzy kolejne i cały mecz 2:3. Trener Krzysztof Wójcik sprawdził w grze wszystkich siatkarzy.

MOS Wola Warszawa - MKS MDK Legia Warszawa 2:3(25:13)(25:21)(15:25)(25:27)(11:15).

Oto relacja z meczu red. Katarzyny Ambroziak:

Pierwsze koty za płoty, MOS Wola po pierwszym sparingu

Wczoraj, 28 sierpnia, miał miejsce pierwszy w tym sezonie sparing siatkarzy UMKS MOS Wola. Wolscy siatkarze podejmowali we własnej hali MKS MDK Legię Warszawa. Trenerzy obu drużyn umówili się na rozegranie pięciu setów niezależnie od wyniku wcześniejszych odsłon spotkania.

Gra rozpoczęła się od mocnego wejścia w mecz gospodarzy. Nie popełniając żadnych niewymuszonych błędów, siatkarze MOS Wola szybko wypracowali sobie znaczącą przewagę, którą podtrzymali do końca pierwszej partii. W następnym secie gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana, jednak w końcówce drugiej odsłony szala zwycięstwa przechyliła się na stronę UMKS-u, którzy wygrywali w całym spotkaniu już 2:0.

Następna partia to całkowicie odmieniony skład ekipy z Woli. Siatkarze zagrali poniżej swojego poziomu, co wykorzystali zawodnicy Legii wygrywając wysoko trzeciego seta. Czwarta odsłona sparingu była najbardziej emocjonującą i widowiskową w całym meczu. Gra toczyła się punkt za punkt, o czym świadczy wynik, który okazał się korzystniejszy dla gości, którzy wygrali seta na przewagi punktowe. Piąta i ostatnia partia lepiej rozpoczęła się dla legionistów, którzy prowadzili już 4:0. Mimo dogonienia wyniku przez siatkarzy MOS-u Wola na stan 10:10, nie udało im się wykonać kilku akcji spowodowanych złym przyjęciem, przez co przegrali oni tie-breaka 11:15 i cały mecz 2:3.

Trener MOS Wola Warszawa, Krzysztof Wójcik, tak wypowiedział się na temat wczorajszego spotkania:

Mecz z Legią to był nasz pierwszy sparing, rywale już mieli okazje do zagrania kilku spotkań. Nie spodziewaliśmy sie na ten moment, że będziemy grali najlepsza siatkówkę, ale przez długie fragmenty gra wyglądała naprawdę przyzwoicie i obiecująco. Szczególnie 2 pierwsze sety były bardzo dobre z naszej strony. Cieszy też fakt, że próbowaliśmy od pierwszego meczu grać według zasad, które trenujemy na każdym treningu. Dokładność i świeżość przyjdzie później i mam nadzieję, że wtedy juz nie wypuścimy prowadzenia 2-0.

Wyniki oraz składy w poszczególnych partiach:

I SET – 25:14, Skład MOS Wola: Alan Wasilewski, Dawid Daraszkiewicz, Kajetan Kulik, Jakub Monkiewicz, Marcin Wojtulewicz, Bartosz Załęcki, Patryk Bujniak (libero)

II SET – 25:21, Skład MOS Wola: Alan Wasilewski, Marcin Turkot, Kajetan Kulik, Marcin Wojtulewicz, Jakub Monkiewicz, Wiktor Siewierski, Patryk Bujniak (libero)

III SET – 15:25, Skład MOS Wola: Marcin Turkot, Damian Siuta, Dawid Daraszkiewicz, Wiktor Siewierski, Bartosz Załęcki, Bartosz Poros, Maciej Mata (libero)

IV SET – 24:26, Skład MOS Wola: Marcin Wojtulewicz, Bartosz Załęcki, Dawid Daraszkiewicz, Alan Wasilewski, Kajetan Kulik, Jakub Monkiewicz, Patryk Bujniak (libero)

V SET – 11:15, Skład MOS Wola: Marcin Wojtulewicz, Dawid Daraszkiewicz, Wiktor Siewierski, Kajetan Kulik, Alan Wasilewski, Bartosz Załęcki, Patryk Bujniak (libero)