Porażka kadetów w drugim meczu na MP w Nowym Tomyślu z faworytem z Jastrzębia.

W drugim dniu turnieju finałowego MP kadetów w Nowym Tomyślu MOS Wola przegrał 1:3 z Jastrzębskim Węglem, jednym z głównych faworytów do złota w MP. Jutro gramy mecz z Resovią I, który zadecyduje o ewentualnym awansie do czwórki.

Oto relacja zastrony PZPS:

W Nowym Tomyślu zakończył się drugi dzień finałowego turnieju mistrzostw Polski kadetów.

W grupie A BKS Chemik Bydgoszcz w trzech setach pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa. Częstochowianie jedynie w drugim secie zdołali nawiązać wyrównaną walkę,  w pozostałych zdecydowanie lepsi byli gracze Chemika. Nagrodę MVP ponownie otrzymał rozgrywający Kamil Droszyński.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BKS Chemik Bydgoszcz 0:3 (16:25, 24:26, 15:25)

W drugim spotkaniu grupy A AZS UWM Wojmex Olsztyn z łatwością w trzech setach pokonał KPS Progress Września. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący olsztyńskiego zespoły Piotr Szostek.

KPS Progress Września – AZS UMW Wojmex Olsztyn 3:0 (25:20, 25:15, 25:15)

W pierwszym meczu grupy B AT Jastrzębski Węgiel pokonał UMKS MOS Wola Warszawa. Pierwszego seta jastrzębianie wygrali pewnie, a w drugim końcówka należała do zespołu z Warszawy. Po tym secie wydawało się, że MOS zdoła powalczyć w tym meczu, jednak w kolejnych partiach warunki dyktowało Jastrzębie. MVP Bartosz Kwolek.

UMKS MOS Wola Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel I 1:3 (14:25, 25:23, 15:25, 18:25)

W ostatnim meczu drugiego dnia, w grupie B zmierzyły się dwa zespoły z Rzeszowa. Zawodnicy z rocznika ’97 szybko w trzech setach pokonali swoich młodszych kolegów. MVP Jakub Ziobrowski.

AKS Resovia Rzeszów II – AKS Resovia Rzeszów I 3:0 (25:10, 25:20, 25:16)