Siatkarze MOS Wola nie dali rady w turnieju o awans do I ligi mężczyzn.

Drugoligowy zespół siatkarzy MOS Wola przegrał w trzecim meczu turnieju półfinałowego o awans do I ligi,tym razem z SMS Spała 1:3 i zakończył tegoroczny, w sumie udany sezon.Trener Krzysztof Wójcik ocenił,że chłopcy zagrali poprawnie, ale aby myśleć o awansie, należało zagrać jak w najlepszych meczach w tym sezonie i nie wiadomo, czy to też by wystarczyło, aby uzyskać awans.

W ostatnim dniu uzyskano w Spale następujące wyniki:

Caro Rzeczyca - SKS Hajnówka 3:1 (25:23)(24:26)(29:27)(25:19)

MOS Wola Warszawa - SMS Spała 1:3 (25:23)(20:25)(20:25)(17:25)

Portal STREFA SIATKÓWKI tak pisał o trzecim dniu turnieju w Spale:

" Również spotkanie pomiędzy Caro Rzeczyca a SKS Hajnówka bezpośrednio decydowało o awansie jednej z drużyn. Emocji nie brakowało, obie ekipy wiedziały, o co walczą, dlatego początek był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt, w końcówce odskoczyli siatkarze Caro, którzy wygrali 25:23. Drugi i trzeci set zakończyły się grą na przewagi, wygrywali raz jedni, raz drudzy. Najmniej wyrównana była czwarta partia, w której przewagę objęli zawodnicy Caro i to oni zagrają w turnieju finałowym. - Mimo braku awansu jestem dumny z drużyny. Podczas tego turnieju rozegraliśmy najlepsze spotkania w sezonie. Do awansu zabrakło niewiele. Teraz zawodnicy będą mieli trochę wolnego, potem będzie roztrenowanie, a co później to już pytania do prezesów. Mój kontrakt kończy się z końcem maja - powiedział dla sport.pl szkoleniowiec SKS-u Hajnówka, Jerzy Nowik.

Caro Rzeczyca - SKS Hajnówka 3:1
(25:23, 24:26, 29:27, 25:19)

Zespół SMS-u Spała mając pewny udział w turnieju finałowym zagrał innym składem niż w ostatnich dwóch dniach. Jednak siatkarze MOS-u Wola Warszawa zdołali ugrać tylko jednego seta. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego grali skutecznie na zagrywce i w bloku, dzięki czemu zwycięstwem 3:1 przypieczętowali udział w finale, jednak przed turniejem o I ligę czeka ich jeszcze walka o mistrzostwo Młodej Ligi.

MOS Wola Warszawa - SMS PZPS Spała 1:3
(25:23, 20:25, 20:25, 17:25)