Kadetki MOS Wola wygrały Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski i awansowały do ósemki najlepszych drużyn w kraju.

Drużyna kadetek MOS Wola trenera Stanisława Lizińczyka zwyciężyła w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski, który odbył się w hali przy Rogalińskiej. Dziewczęta pojadą na Turniej Finałowy MP do Tucholi w terminie 7 - 11 maja br. Gratulacje!

W trzecim dniu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski kadetek zapadły ostateczne decyzje w sprawie awansu do Finałów MP.

Najpierw odbył się mecz, w którym najmłodszy zespół turnieju UKS Rosario Lubowidz przegrał po dzielnej walce z Pałacem Bydgoszcz 0:3 (17:25)(22:25)(23:25).

Następnie do walki przystąpiły siatkarki MOS Wola. Praktycznie dziewczętom z warszawskiej  Woli potrzebny był jeden wygrany set. Po ciężkiej walce siatkarki z MOS Wola wykonały zadanie i wygrały pierwszego seta 25:23. W drugiej partii lepsze były rywalki z Jarosławia. W trzecim secie siatkarki z Woli wygrały 25:20 i  w ten sposób postawiły przysłowiową kropkę nad i. Wygraniem tej partii siatkarki MOS-u Wola  zapewniły już sobie pierwsze miejsce w turnieju.

Następnie trener Stanisław Lizińczyk dał szansę pogrania wszystkim zawodniczkom z szerokiego składu, spadła trochę koncentracja i ambitnie walczące rywalki wygrały dwa kolejne sety i cały mecz 3:2.

MKS San-Pajda Jarosław - MOS Wola Warszawa 3:2 (25:23)(19:25)(25:20)(23:25)(6:15)

Skład MOS Wola: Adamek, Brzuzy, Krajewska, Jędrzejewska, Hamuda, Trocińska, Kucharska (libero)(Pawłowska (libero) oraz Kurpiewska, Tomaszewska, Olszewska, Gnas.

Fotogalerię ( około 100 zdjęć) z Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Kadetek można oglądać na stronie MOS Wola na facebooku:

Końcowa kolejność w turnieju półfinałowym MP

1. UMKS MOS Wola Warszawa    5 pkt  sety 8:5

2. Pałac Bydgoszcz                    5 pkt        6:4

3. San-Pajda Jarosław                5 pkt        7:6

4. Rosario Lubowidz                  3 pkt        3:9

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki życzył dalszych sukcesów w Mistrzostwach Polski zespołom MOS Wola i Pałacowi Bydgoszcz, które awansowały do turnieju finałowego.