Młodzicy MOS Wola zdobyli brązowy medal w Mistrzostwach Mazowsza i awansowali do Mistrzostw Polski!

Drużyna młodzików MOS Wola zajęła trzecie miejsce w Turnieju Finałowym Mistrzostw Mazowsza. Zwyciężył Huragan Wołomin, a drugie było Metro Warszawa. Nasza drużyna brązowych medalistów uzyskała awans do gier w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików. Turniej o Mistrzostwo Mazowsza na Ursynowie był dramatyczny i do ostatniej piłki w ostatnim meczu ważyły się losy medali i awansu do MP.

W fotogalerii na stronie MOS Wola na facebooku znajduje sie ponad 40 zdjęć z Turnieju Finałowego Mistrzostw Mazowsza Młodzików.

W drugim dniu turnieju na Ursynowie, w niedzielę nasi siatkarze spotkali się z zespołem Huraganu Wołomin.

MOS Wola Warszawa - Huragan Wołomin 0:2 (23:25)(23:25)

Skład MOS Wola: Prokopczuk, Skibiński, Ostrowski, Borowski, Jass, Tomaszewski, Golis (libero)

Mecz z Huraganem był bardzo nerwowy, dramatyczny , a stawka spotkania paraliżowała zawodników obydwu zespołów. Obydwie drużyny zdobywały punkty seriami, często bezpośrednio z zagrywki.

W naszym zespole były kłopoty z przyjęciem zagrywki oraz z wyprowadzaniem pierwszego ataku po przyjęciu. Cały czas trwała wywrównana walka, a obydwie partie nasz zespół przegrał po zaciętym boju 23:25, ale niestety cały mecz 0:2.

Huragan Wołomin wygrywając 2:0 zapewnił sobie tytuł Mistrza Mazowsza. Nasza drużyna zaś w wielkiej niepewności, co dalej?

W ostatnim meczu turnieju spotkały się drużyny Metra i Ostrołęki. Od wyniku tego meczu zależały losy trzech drużyn: Metra, Ostrołęki i MOS Wola.

Wygrało Metro 2:0 i w ten sposób zapewniło sobie tyuł wicemistrza Mazowsza, a naszemu zespołowi ten reultat dał trzecie miejsce w województwie i awans do Mistrzostw Polski.