Juniorki MOS Wola wygrały 20. Międzynarodowy Turniej "O kristalovou vazu" w Czechach

W terminie 3 - 5 stycznia juniorki i młodsze kadetki MOS Wola uczestniczyły w międzynarodowym turnieju w Ostrawie, którego organizatorem był klub TJ Ostrava. Seniorki tego klubu grają w czeskiej ekstraklasie,a w jego barwach gra absolwentka MOS Wola, Aleksandra Przepiórka. Juniorki MOS Wola wygrały ten wielki turniej, w którym uczestniczyło 20 drużyn z Czech, Słowacji i Polski i zdobyły kryształową wazę.

JUNIORKI WYGRAŁY XX Międzynarodowy Turniej "O kristalovou vazu" w Czechach!

W dniach 3-5.01.2014r nasze juniorki i młodsze kadetki uczestniczyły w turnieju w Ostrawie, którego organizatorem był Volejbalovy klub TJ Ostrava. Seniorki tego klubu grają w Czeskiej ekstralidze, a w jego barwach gra absolwentka MOSu Wola Aleksandra Przepiórka.

Turniej zakończył się dużym sukcesem naszych juniorek trenera Artura Wójcika, które wygrały imprezę, zwyciężając we wszystkich meczach ! Wygrana i zdobycie kryształowej wazy cieszy tym bardziej, iż w turnieju brało udział wiele renomowanych zespołów jak juniorki VK AGEL PROSTĚJOV, czy reprezentacja narodowa Czech kadetek i wiele innych czołowych zespołów Czech i Słowacji.

Nasze juniorki zagrały bardzo dobry turniej, a do tego pokazały „wolski” charakter wygrywając tie-breaki i to jeszcze na przewagi: półfinał 16:14 z reprezentacją Czech i finał 18:16 z juniorkami VK AGEL PROSTĚJOV.

Nie obyło się również bez nagród indywidualnych dla zawodniczek MOS Wola: MVP turnieju została uznana Aleksandra Grzeszczak, a najlepszą libero Izabella Szyjka.

W turnieju uczestniczyło 20 zespołów kadetek i juniorek z Czech, Słowacji i Polski. Najpierw walka w grupach, a następnie brutalna faza pucharowa.

W grupie nasze juniorki odniosły komplet zwycięstw, bez straty seta, z zespołami: Nový Jičín, Prostějov (kadetki), Reprezentacja Czech Kadetek II i znalazły się w ósemce turnieju.

Nasze młodsze kadetki grały w kratkę, ale walczyły dzielnie: 1:2 z MOSM Tychy, 2:1 z Happy Opava i 0:2 z gospodyniami TJ Ostrava. Zajęły 3 miejsce w grupie i zostały skazane na grę o miejsca 9-16.

Juniorki w ¼ pokonały SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 2:0 (26:24, 25:15), następnie w półfinale Reprezentację kadetek Czech 2:1 (25:23, 19:25, 16:14), a w finale VK AGEL PROSTĚJOV 2:1 (22:25, 25:19, 18:16)

Młodsze kadetki zakończyły turniej na 13 miejscu:

0:2 (15:25, 19:25) z Považská Bystrica,

2:0 (25:22, 25:23) z kadetkami TJ Ostrava

2:0 (25:21, 25:19) z kadetkami VK AGEL PROSTĚJOV

Podsumowując turniej trener Artur Wójcik powiedział:

- Był to bardzo potrzebny i pożyteczny sprawdzian dla naszych zawodniczek przygotowujących się do finałów wojewódzkich na Mazowszu. Dużo grania na wysokim poziomie, zwycięstwa po strasznej walce w końcówkach i huśtawka nastrojów zakończona ogromną radością. To na pewno będzie procentować w przyszłości. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół !

Juniorki MOS Wola zagrały w składzie: A.Grzeszczak, I. Szyjka, A.Karcz, M.Latos, L.Drzewiecka, Z.Prus, P.Jastrzębska, M.Lubiak, A. Świercz.

Młodsze kadetki: A. Hamuda, A.Pawłowska, W.Brzuzy, N.Joszczuk, W.Trzpioła, P.Uszyńska, K.Wesołowska, W.Antosiak, M.Waligóra, A.Uszyńska, D.Staniaszek, P.Szóstkiewicz.

Zdjęcia ze strony: Volejbalovego klubu TJ Ostrava