Zwycięstwo 3:0 z Mławą siatkarzy MOS Wola w II lidze mężczyzn

W hali przy Rogalińskiej siatkarze MOS Wola w godzinę i 10 minut pokonali 3:0 KS Zawkrze Mława, ostatni zespół ligowej tabeli.Mecz był łatwy i nie dostarczył zbyt wielu emocji, a trener Krzysztof Wójcik pozwolił pograć nawet trzem juniorom. Za tydzień w hali MOS Wola pojedynek z liderem z Augustowa, wówczas spodziewane są emocje.

MOS WOLA Warszawa - KS Zawkrze Mława 3:0 (25:16)(25:19)(25:21)

Składy poszczególnych drużyn:

UMKS MOS Wola Warszawa: Piotr Cichocki, Jakub Filip, Rafał Obermeler, Mateusz Kańczok, Paweł Sęk, Adam Sobolewski, Patryk Bujniak (libero) oraz Patryk Kozdroń, Damian Pawłowski, Szymon Gregorowicz, Cezary Rudzki, Kajetan Kulik

KS Zawkrze Mława: Tomasz Szwęch, Filip Kowalczyk, Damian Łaszcz, Mikołaj Borko, Piotr Domżalski, Bartosz Załęcki, Serafin Gruźlewski (libero) oraz Karol Gołyński (libero), Rafał Dobrowolski, Łukasz Gumowski, Robert Rybka

Relację z meczu zamieściła TVP Warszawa w Wiadomościach Sportowych o godz.22,15 (pod koniec wiadomości). Oto relacja: http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo/04012014-2215/13550627

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Red. Katarzyna Ambroziak na portalu SIATKAnews tak opisuje spotkanie:

Cenne trzy punkty zostają na Woli

W dniu dzisiejszym MOS Wola Warszawa podejmował na swoim terenie drużynę KS Zawkrze Mława. Zdecydowanymi faworytami spotkania byli gospodarze, którzy z 31 punktami zajmowali przed tą kolejką czwarte miejsce w tabeli, a ich dzisiejszy rywal – ostatnie,  z jedynymi 4 punktami na swoim koncie.

Mecz nie należał do najciekawszych, a jego przebieg był bardzo monotonny. Jedynie na początku pojedynku mocniej mogło zabić z niepokoju serce sympatykom gospodarzy, którzy przegrywali 0:3 w pierwszym secie. Jednak po chwilowej dezorientacji siatkarze MOS-u Wola powrócili do swojej dobrej gry, co przekładało się na skuteczne zdobycze punktowe. Dzięki dobrej dyspozycji drugiego na co dzień rozgrywającego klubu z Warszawy – Szymona Gregorowicza, ofensywne akcje z powodzeniem kończyli zawodnicy stołecznej drużyny. Do dobrych ataków dołączyła również seria punktów z pola serwisowego, gdzie w dużej mierze brylowali Piotr Cichocki oraz Mateusz Kańczok. Premierowy set zakończył się wynikiem 25:16. Druga odsłona spotkania to również nerwowy początek zawodników z ulicy Rogalińskiej. Pierwsza faza tej partii była najbardziej wyrównaną w całym meczu. Po kilku zaciętych akcjach i prowokujących okrzykach z obu stron siatki, zespół z warszawskiej Woli po raz kolejny zmierzał po pewne zwycięstwo. Nie było też inaczej, gdyż podopieczni Krzysztofa Wójcika zagwarantowali sobie już przynajmniej jeden punkt z meczu, wygrywając 25:19 drugą odsłonę spotkania. Ostatni set to zdecydowana dominacja nad rywalem stołecznych zawodników. Każdy błąd przeciwnika był skutecznie wykorzystywany przez stoliczan, którzy nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa zwyciężając w trzeciej partii 25:21 oraz w całym spotkaniu 3:0, dzięki czemu bardzo cenne dla gospodarzy trzy punkty zostały dopisane na ich konto.

MVP spotkania: Piotr Cichocki

W ligowej tabeli na górze panuje ogromny ścisk, a mecz MOS Wola z liderem z Augustowa w sobotę przy Rogalińskiej zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie.