Mistrzostwa Polski juniorów - zwycięstwo na początek

Juniorzy MOS Wola wygrali pierwszy mecz w finałach Mistrzostw Polski z Chemikiem Olsztyn 3:1.

Od zwycięstwa z UKS Chemik Olsztyn rozpoczęli udział w finałach nasi juniorzy.

MOS Wola Warszawa  UKS Chemik Olsztyn 3:1(25:21)(18:25)(26:24)(25:18)

Skład MOS Wola: G.Łomacz, K.Skrzypkowski W.Świrydowicz, D.Wójcicki, M.Gorzewski, M.Stępień, P.Kowal (libero) oraz F.Drzyzga, J.Kiszka.
MOS grał bez Z.Bartmana , który uczaestniczył w meczu I ligi w barwach Energii Soasnowiec. Zespół prowadził trener W. Jędrzejczyk , poniewaz trener K.Felczak prowadził AZS Politechnikę w zwycięskim meczu z Energią Sosnowiec (3:1).

Drużyna MOS Wola pewnie wygrała pierwszą partię , grając dobrze zagrywką i konsekwentnie w pozostałych elementach. W durgim secie do stanu 16:11 nadal MOS miał inicjatywę i grał nieźle. W tym momencie Chemik podjął próbę odmiany tego stanu i zaczął grać ryzykowną, trudna zagrywką. Po kilku udanych serwisach (kilka asów) olsztynianie zlikwidowali przewagę MOS-u i zaczęli grać śmiało i szczęśliwie w ataku, grali dobrze w obronie i w rezultacie wygrali drugiego seta.
Trzecia partia była wyrównana , chociaż nie stała na wysokim poziomie. Tego wyrównanego seta zakończył Grzegorz Łomacz dwoma asami serwisowymi , 26:24 dla MOS-u.
Czwarty set juz toczył sie pod dyktando MOS Wola. Kilka udanych bloków sprawiło, że Chemik przestał wierzyć w wygraną, a nasi siatkarze grali już konsekwentnie, kontrolowali wynik i pewnie wygrali seta 25:18.

W drugim meczu naszej grupy Metro Warszawa pokonało Gwardię Wrocław 3:0 (25:23)(26:24)(25:14)

W drugiej grupie MOS Będzin wygrał 3:0 z AZS Delicpolem Częstochowa, a Skra Bełchatów pokonała MMKS Kędzierzyn Koźle 3:2.

Juniorki MOS Wola w finałach rozgrywanych w Sulechowie pokonały Natę Piła 3:1 i będą grać o piąte miejsce w Polsce.

Młodziczki MOS Wola na turnieju ćwierćfinałowym MP w Białymstoku przegrały 1:2 z Truso Elbląg oraz wygrały 2:0 z AZS Białystok. Jutro grają z Biłgorajem o awans do półfinałów MP.