Trudny mecz kadetek w Płocku, ale zakończony zwycięstwem siatkarek MOS Wola.

Ciężki pojedynek stoczyły kadetki MOS Wola w Płocku, ale zakończony zwycięstwem 3:1 siatkarek MOS Wola z zespołem Volley Płock.

TRUDNA PRZEPRAWA KADETEK W PŁOCKU

Volley Płock - MOS Wola Warszawa 1:3   (17:25)(25:15)(21:25)(13:25)

Pierwszy set meczu jaki rozegrały nasze kadetki w Płocku z miejscowym MUKS ''Volley' nie zapowiadał tego, że z odniesieniem końcowego sukcesu mogą być większe trudności. Podopieczne trenera Lizińczyka dobrze przyjmowały zagrywkę, a Ola Olszewska obdzielała koleżanki precyzyjną wystawą, te z kolei, zwłaszcza niezawodna Kasia Jędrzejewska, nie miały problemów ze zdobywaniem punktów. Przeciwniczki również "pomagały" popełniając wiele prostych błędów. Po 20 minutach koniec tej partii, wygranej do 17.
    W drugim secie role niestety się odwróciły. Płocczanki postawiły wszystko na "jedną kartę". Ich zagrywka zaczęła sprawiać coraz większe kłopoty przyjmującym MOS-u, a dynamiczne ataki lądowały na boisku przeciwniczek z Warszawy. Tym razem po 20 minutach na tablicy wyników 25 : 15 na korzyść Volley.
   Początek trzeciej partii sympatyków drużyny z Rogalińskiej również nie napawał optymizmem. Koncertowo grające dziewczęta z Płocka objęły wyraźne prowadzenie : 7:1, 14:7, 15:8 i gdy wydawało się, że w najlepszym przypadku MOS może liczyć na zwycięstwo w 5 setach, sytuacja na boisku zaczęła się odwracać na korzyść drużyny przyjezdnej. Ostatnie prowadzenie w tej partii Volley zanotował przy stanie 20:19. Później na 6 punktów Warszawianek odpowiedział jednym i ten emocjonujący set zakończył się wynikiem 25:21 dla UMKS MOS WOLA !
   Zwycięstwo w tej dramatycznej partii miało decydujące znaczenie dla przebiegu czwartego i jak się okazało ostatniego seta spotkania. Zawodniczki przyjezdne panowały niepodzielnie na boisku, a miejscowe nie wierzyły już w możliwość nawiązania skutecznej walki. Po 18 minutach jednostronnego widowiska 25 : 13 i radość w ekipie MOS-u, która tym zwycięstwem zapewniła sobie praktycznie I miejsce w rundzie zasadniczej i organizację na początku marca 2014 roku turnieju finałowego.
    Z odporności psychicznej jaką wykazały nasze zawodniczki, zwłaszcza w secie trzecim można być zadowolonym, natomiast z  formy czysto sportowej niektórych, trochę mniej.

Skład zespołu MOS WOLA : Olszewska Ola, Jędrzejewska Kasia, Tomaszewska Julka, Kucharska Klaudia, Hamuda Ola, Brzuzy Weronika, Pawłowska Ania, Kurpiewska Natalka, Misiukiewicz Julka, Cichosz Ada.