Siatkarze MOS Wola wygrali 3:1 z AZS Olsztyn w meczu II ligi mężczyzn i nadal są liderem.

Drużyna siatkarzy MOS Wola trenera Krzysztofa Wójcika wygrała kolejny mecz za trzy punkty i nadal przewodzi w tabeli ligowej.

MOS Wola Warszawa - AZS UMW Olsztyn 3:1 (25:19)(23:25)(25:19)(25:18)

Fotorelacja z meczu znajduje się na stronie MOS Wola na facebooku:

Oto relacja ze spotkania w hali przy ul.Rogalńskiej, której autorką jest red. Katarzyna Ambroziak z portalu siatkarskiego siatkanews:

Bez niespodzianek w stolicy, drugoligowcy z MOS Wola Warszawa nadal z tytułem lidera w swojej grupie!

" UMKS MOS Wola Warszawa, lider grupy IV po pięciu kolejkach, podejmował na swoim terenie zespół AZS UWM Olsztyn. Mazurski team zajmował w tabeli czwarte miejsce posiadając na swoim koncie 11 punktów – tak samo jak Huragan Wołomin oraz pogromca warszawian w ostatniej kolejce, KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski.

Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika byli zdecydowanym faworytem spotkania, pomimo tego że w zeszłym sezonie, podczas rundy zasadniczej, przegrali oni dwukrotnie z ekipą z Olsztyna.  Nie jest to tajemnicą, że klub ze stolicy szukał wzmocnień na kilku pozycjach, co przekłada się na zdobycze punktowe w tabeli grupy IV w obecnym sezonie rozgrywek. MOS Wola Warszawa, z 15 punktami na swoim koncie, nadal pozostaje na pozycji lidera. Nie jest to jednak bezpieczne prowadzenie. Warszawianie czują oddech na plecach dwóch drużyn – UKS Centrum Augustów oraz MUKS Huraganu Wołomin, które posiadają po sześciu kolejkach kolejno 13 i 12 punktów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu, którą przygotowała Anna Klepaczko na stronie fotografii sportowej Lumika:

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki obu zespołów. Nie trwało to jednak zbyt długo, gdyż zawodnicy z warszawskiej Woli zaczęli skutecznie powiększać swoją przewagę nad rywalem 12:8 oraz w późniejszej fazie seta 18:12. Gościom z Mazur nie udało się dogonić swojego przeciwnika i to MOS Wola triumfował w pierwszej odsłonie 25:19.

Druga partia spotkania to najbardziej wyrównana gra obu zespołów w całym meczu. Pierwszą fazę drugiego seta pewniej rozpoczęła drużyna AZSu Olsztyn, oddalając się od gospodarzy na dwa „oczka”. Walka punkt za punkt oraz efektowne akcje po obu stronach siatki z pewnością podobały się kibicom, którzy w komplecie oglądali wymiany drużyny z Warszawy i Olsztyna przy ulicy Rogalińskiej. Pomimo prowadzenia 22:20 przez ekipę MOSu Wola, gospodarze nie potrafili utrzymać swojej dwupunktowej przewagi, co wykorzystali z powodzeniem olsztyńscy siatkarze, wygrywając drugiego seta 23:25 i wyrównując stan całego meczu na 1:1.

Trzecia i czwarta odsłona meczu to zdecydowane prowadzenie ekipy gospodarzy. Bardzo duża liczba asów serwisowych bądź punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki oraz coraz to skuteczniejsze akcje wolskich siatkarzy, dzięki którym ich przeciwnicy popełniali błędy własne, okazały się złotym środkiem na wygranie całego spotkania. Po niecałych dwóch godzinach od pierwszego gwizdka sędziego, to siatkarze MOSu Wola Warszawa cieszyli się z kolejnego triumfu w tym sezonie oraz z obrony fotela lidera w grupie IV drugiej ligi mężczyzn.

MVP spotkania został wybrany rozgrywający stołecznej drużyny, Jakub Filip.

UMKS MOS Wola Warszawa – AZS UWM Olsztyn
3:1
(25:19, 23:25, 25:19, 25:18)

Składy obu drużyn:

UMKS MOS Wola Warszawa: Piotr Cichocki, Jakub Filip, Konrad Nassalski, Rafał Obermeler, Mateusz Kańczok, Paweł Sęk, Patryk Bujniak (libero) oraz Jakub Monkiewicz, Bartosz Poros, Szymon Gregorowicz, Adam Sobolewski, Grzegorz Kowalczyk (libero)

AZS UWM Olsztyn: Dariusz Kurmin, Piotr Michalski, Marcin Ociepski, Paweł Mazek, Krystian Chełchowski, Łukasz Olender, Maciej Budziński (libero) oraz Marcin Kamiński, Karol Dziuba, Maciej Szadkowski, Dorian Nawrocki, Grzegorz Szczotko.

Relację z meczu naszych siatkarzy zamieścił portal Strefa Siatkówki. Oto link do relacji: