Siatkarze MOS Wola pokonali 3:1 Hajnówkę i umocnili sie na pozycji lidera II ligi mężczyzn.

Drugoligowy zespół siatkarzy MOS Wola trenera Krzysztofa Wójcika nie zwalnia tempa i w czwartym, kolejnym meczu odniósł czwarte zwycięstwo za trzy punkty. Kibice w hali przy Rogalińskiej byli świadkami dobrego widowiska i pewnego zwycięstwa 3:1.

MOS Wola Warszawa - SKS Hajnówka 3:1 (25:17)(23:25)(25:19)(25:15)

Relację z meczu zamieścił ogólnopolski portal siatkarski Strefa Siatkówki. Redaktor Tomasz Tadrała zatytułował relację:

MOS Wola nie zwalnia tempa.

Prezentujemy relację z tego meczu red. Katarzyny Ambroziak z poralu siatkanews, którą zatytułowała:

MOS Wola wygrywa kolejne spotkanie, lider pozostaje w Warszawie

" Dziś, 16 października, miała miejsce czwarta kolejka rozgrywek II ligi mężczyzn. W grupie IV, bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie MOSu Wola Warszawa z zespołem SKS-u Hajnówki. Warszawianie po trzech spotkaniach obejmowali fotel lidera, goście dzisiejszego meczu – trzecie miejsce. Zespół z Podlasia w zeszłym sezonie tworzył bardzo silny skład, z którym bardzo trudno było wygrać. W dniu dzisiejszym siatkarze z Warszawy udowodnili, że mogą zwyciężyć z każdym i że zasługują oni na pierwszą pozycję w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wyrównanych akcji i gry punkt za punkt. Po ataku Pawła Sęka przy stanie 4:4, przewaga punktowa dla gospodarzy zaczęła gwałtownie wzrastać po efektywnych akcjach warszawian. Gościom z wielkim trudem przychodziło zdobywanie punktów, gdzie przy każdej możliwej okazji, oddawali „za darmo” punkty przeciwnikowi z pola zagrywki. Siatkarze z warszawskiej Woli nie dali sobie odebrać prowadzenia w tym secie, a pierwszą partię zakończył Piotr Cichocki atakiem z szóstej strefy boiska.

Druga odsłona spotkania to mocne uderzenie ekipy z Hajnówki. Siatkarze z Podlasia nie zrazili się przegraną pierwszą partią i odważnie wkroczyli w kolejny set, skutecznie obejmując prowadzenie i zachowując przewagę ponad dwóch „oczek”. Pomimo doprowadzenia do wyrównania punktowego dzięki dobrej współpracy rozgrywającego warszawskiej drużyny - Jakuba Filipa ze środkowym Mateuszem Kańczokiem oraz atakującym Pawłem Sękiem, gospodarzom nie udało się wyjść na prowadzenie, co poskutkowało przegraniem przez nich drugiego seta 23:25.

Trzecia i czwarta odsłona meczu to całkowita dominacja ekipy MOSu Wola. Wolscy siatkarze zdobywali punkt za punktem, nie dając się zatrzymywać blokiem drużynie z Hajnówki. Gra środkiem w ekipie gospodarzy i rewelacyjna forma Mateusza Kańczoka przyczyniały się do pozyskiwania kolejnych „oczek” na korzyść warszawian. Bezradni siatkarze z Podlasia zdobywali punkty na swoje konto pojedynczymi akcjami , jednak nie wystarczyło to aby zbliżyć się do wyraźnej w czwartym secie przewagi gospodarzy. Drużyna podopiecznych trenera Krzysztofa Wójcika pewnie kroczyła po kolejne zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając trzecią i czwartą partię meczu odpowiednio 25:19 i 25:15. Triumf w całym spotkaniu 3:1 umocnił pozycję ekipy MOSu Wola Warszawa na fotelu lidera. Zespół ze stolicy pozostaje jedyną drużyną w grupie IV, która po czterech kolejkach sezonu 2013/2014 posiada na swoim koncie komplet punktów."

MVP: Mateusz Kańczok (MOS Wola Warszawa)

UMKS MOS Wola Warszawa – SKS Hajnówka
3:1
(25:17, 23:25, 25:19, 25:15)

Składy drużyn:

UMKS MOS Wola Warszawa: Piotr Cichocki, Jakub Filip, Konrad Nassalski, Rafał Obermeler, Mateusz Kańczok, Paweł Sęk, Patryk Bujniak (libero) oraz Szymon Gregorowicz, Bartosz Poros, Jakub Monkiewicz, Mateusz Prudzyński, Grzegorz Kowalczyk (libero)

SKS Hajnówka: Rafał Kuźma, Artur Żyliński, Łukasz Bernatowicz, Janusz Ignaciuk, Daniel Saczko, Bartosz Małachowski, Łukasz Piekarski (libero) oraz Marcin Mołs, Łukasz Kruk, Daniel Andrzejewski, Eryk Mikulski (libero)"

Fotogalerię z meczu MOS Wola - SKS Hajnówka można oglądać na stronie MOS Wola na facebooku: