MOS Wola - AZS Delic Pol Częstochowa 3:2 na zakończenie turnieju

Juniorzy MOS Wola zwycięstwem nad najgroźniejszym rywalem zakończyli udział w wygranym półfinale Mistrzostw Polski w Częstochowie...

Dwa niepokonane zespoły stanęły do walki o I miejsce w ostatnim meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski juniorów w Częstochowie.

MOS WOLA - AZS Delic Pol Norwid Częstochowa 3:2  (25:21)( 22:25)(20:25)(25:12)(15:11)
Skład MOS Wola: Łomacz, Skrzypkowski, Świrydowicz, Mazowiecki, Gorzewski, Zrajkowski , Kowal (libero) oraz Wójcicki, Stępień, Drzyzga.

Był to dramatyczny i dobry mecz obydwu zespołów , które już wcześniej zapewniły sobie awans do finałów Mistrzostw Polski.
Pierwszy set to przez długi czas doskonała gra MOS-u Wola. Naszym siatkarzom prawie wszystko się udawało i mimo dobrej gry, przeciwnicy nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić sie drużynie MOS-u. Dopiero pod koniec seta częstochowianie ryzykowną zagrywką odrobili część strat. Set 25:21 dla MOS Wola.
Drugi i trzeci set to dobra i bardzo dobra gra AZS Delic Pol Norwida. Częstochowianie już pod koniec pierwszego seta zauważyli, że MOS Wola ma pewne kłopoty z przyjęciem zagrywki więc wykorzystali to w dwóch kolejnych setach. Drugiego seta wygrała Częstochowa 25:22, a decydujący wpływ na wynik miała seria kolejnych pięciu bardzo skutecznych zagrywek Kuby Jarosza.
Trzeci set to okres najlepszej gry AZS Częstochowa i nadal niezbyt dobra gra MOS-u na przyjęciu i w obronie.Trener Krzysztof Felczak szukał dobrej dyspozycji zawodników rezerwowych i dokonywał licznych zmian. Wchodzili na zmiany Michał Stępień, Dominik Wójcicki i Fabian Drzyzga.
W czwartym secie MOS zagrał bardzo dobrze we wszystkich elementach , natomiast częstochowianie jakby już uwierzyli w zwycięstwo i zagrali nieco słabiej. Szczególnie dużo punktów Wola zdobyła podwójnym i potrójnym blokiem. Bardzo dobrze grał Waldemar Świrydowicz oraz Dominik Wójcicki, który wszedł za Kamila Mazowieckiego oraz Kamil Skrzypkowski.
Piąta partia to bardzo dobra gra obydwu zespołów, ale MOS utrzymał świetną dyspozycję z czwartego seta i mimo starań oraz lepszej gry częstochowianie nie byli w stanie przebić się skutecznie przez dobrze funkcjonujący blok Woli. W meczu nie grał Zbyszek Bartman, który musiał wyjechać do Rzeszowa na mecz w barwach Energii Sosnowiec w PLS. Bardzo udanie zastąpił go Kamil Skrzypkowski.
Na meczu obecny był wychowanek MOS Wola - Bartek Gawryszewski, który gra obecnie w I lidze w AZS Pamapol Częstochowa. Bartek serdecznie przywitał się i pogawędził ze swoimi  kolegami, z którymi w ostatnich latach zdobywał tytuły mistrza Polski juniorów w barwach MOS Wola.

Dobry Wynik Kraków Joker Piła 1:3