Zwycięstwo za trzy punkty siatkarzy MOS Wola w inauguracyjnym meczu II ligi mężczyzn.

Drugoligowy zespół siatkarzy MOS Wola wygrał 3:1 w derbach Warszawy z zespołem AZS Uniwersytet Warszawski w inauguracyjnym, wyjazdowym meczu nowego sezonu 2013/2014.

Pierwszy mecz w nowym sezonie nasi siatkarze rozgrywali w hali rywali przy ul. Szturmowej.

Czołg AZS Uniwersytet Warszawski - UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (17:25, 25:18, 19:25, 23:25)

Skład MOS Wola: Kańczok, Filip, Urbański, Smoliński, Sęk, Cichocki, Bujniak (libero)  oraz Obermeler, Rudzki, Gregorowicz, Sobolewski, Nassalski.

MVP drużyny MOS Wola w tym spotkaniu zostal wybrany Paweł Sęk i został nagrodzony ipodem ufundowanym przez sponsora Siłownię Crosshouse.

Prezentujemy relację z tego spotkania pt. "Derby Warszawy dla MOSu Wola", którą zaprezentowała red. Katarzyna Ambroziak z portalu siatkarskiego siatkanews.com: http://siatkanews.com/2013/09/29/derby-warszawy-dla-mosu-wola/

Oto  relacja:

" Dziś, 28 września, rozpoczął się sezon dla drugoligowych drużyn siatkarskich. Ciekawym spotkaniem zapowiadał się, od samego początku poznania terminarza na rundę zasadniczą, mecz Czołgu AZS Uniwersytetu Warszawskiego z UMKS MOS Wola Warszawa. Derby Warszawy odbyły się w hali sportowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przy ulicy Szturmowej 3.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt. Mocne ataki i efektowne obrony już od początku gwarantowały kibicom ciekawe widowisko.  Zacięta walka trwała aż do zdobycia przez MOS czternastego punktu. W wolskiej ekipie nastąpił przełom w grze, dzięki czemu siatkarze tego zespołu „odskoczyli” na pięć punktów (20:15). Akademikom nie udało się odrobić tej straty, co poskutkowało przegraniem przez nich pierwszej odsłony spotkania 17:25.

Początek drugiej partii meczu, podobnie jak i w pierwszej, był bardzo zacięty i wyrównany. Tym razem to jednak drużyna gospodarzy popisała się lepszymi umiejętnościami i doprowadziła do wyrównania stanu meczu 1:1, wygrywając drugiego seta 25:18.

Trzeci i czwarty set to już całkowita dominacja ekipy gości. Bardzo dobra dyspozycja Pawła Sęka oraz Piotra Cichockiego w wolskiej drużynie powodowała zdobywanie z łatwością kolejnych punktów na konto MOSu. Nie obyło się jednak bez problemów. W  czwartej partii, która była najbardziej wyrównaną i emocjonującą, gospodarze przegrywając już 9:15 zdołali odrobić tę kilkupunktową  stratę. Mimo zbliżenia się Akademików do wyniku 18:19, zawodnicy MOSu Wola nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa również i w czwartym secie, wygrywając go 23:25. Tym samym to podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika zapisali na swoim koncie komplet punktów, triumfując w całym spotkaniu 3:1."

Więcej fotek z meczu można obejrzeć w galerii na stronie MOS Wola na facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.571399552918944.1073741868.138726976186206&type=1