Szóste miejsce młodszych młodzików MOS Wola w XVIII Turnieju o Puchar Przechodni KS Metro

W hali Arena Ursynów odbył się XVIII Turniej o Puchar Przechodni KS Metro. Gospodarze wygrali rywalizację 18 drużyn, a zespół MOS-u trenera Mateusza Jaworskiego zajął szóste miejsce.

Po wygraniu w pierwszym dniu turnieju wszystkich pięciu gier eliminacyjnych nasi młodzi siatkarze z 1999 roku zajęli pierwsze miejsce w grupie.

W ćwierćfinale, w sobotę UMKS MOS WOLA Warszawa rozegrał dwa mecze, a rywalami były zespoły Sokół Żuromin oraz Olimp Ostrołęka.
Pierwsze spotkanie wygraliśmy z Żurominem 2:1 (-22,14,9). W pierwszym secie zespół nasz grał nerwowo i popełniał sporo błędów własnych. Jednak ten zimny prysznic podziałał na młodych mosowców motywująco i zaczęli kontrolować spotkanie, pewnie wygrywajać do 14 w secie drugim. Tie-break był kontynuacją dobry gry chłopców z Rogalińskiej i zakończył się wygraną 15:9.

Mecz o pierwsze miejsce w grupie ćwierćfinałowej miał się rozstrzygnąć pomiędzy UMKS MOS WOLA, a Olimpem Ostrołęka. Stawką było wejście do najlepszej ,,czwórki" turnieju i grą o medale. Pierwszy set przegraliśmy do 14. W drugim secie chłopcy zrozumieli, że nie mają nic do stracenia i podnieśli się z kolan. Ostetecznie wygrali drugą partię do 22. Pierwsza część tie-breaka układała się po naszej myśli i prowadziliśmy 8:5, po zmianie stron zdobyliśmy jeszcze jeden punkt i było 9:5. Seria złego przyjęcia spowodowała dojście Olimpu do stanu 9:8. Do gry naszego zespołu wdarło się zdenerowowanie, zaczęła się walka punkt za punkt. Niestety, przegraliśmy 15:17, po dramatycznej końcówce.

- Chłopcy dali z siebie wszystko i tutaj należą im się gratulacje, jednak muszą zacząć panować nad swoimi emocjami na boisku - powiedział  trener Jaworski.

W niedzielę nasza drużyna grała o miejsca 5 - 8 w turnieju. Najpierw nasz zespół zwyciężył 2:1 (25:8)(24:26)(15:9) z Lechią Tomaszów Mazowiecki  i uzyskał prawo gry o miejsce piąte.

W meczu o piąte miejsce młodzi siatkarze MOS Wola znowu grali mecz trzysetowy z tie-breakiem, ale niestety ulegli w końcówce drużynie UKS Dwójka Stalowa Wola 1:2 (14:25)(25:18)(14:16).