Młodzicy MOS Wola awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Drużyna młodzików MOS Wola trenera Konrada Copa wygrała wszystkie trzy mecze na półfinale w Gubinie, nie tracąc seta i awansowała do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Po zwycięstwach w sobotę z Volley Gubin i Dunajcem Nowy Sącz w niedzielę siatkarze MOS Wola pokonali także bez starty seta Juvenię Rawa Mazowiecka.

MOS Wola Warszawa - Juvenia Rawa Mazowiecka 2:0 (25:16)(25:14)

W drugim meczu turnieju półfinałowego w Gubinie spotkały się zespoły walczące o awans. Gospodarze, zespół Volley Gubin ulegli  po zaciętym meczu drużynie Dunajec Nowy Sącz 1:2 (30:32)(25:23)(9:15). Tak więc Dunajec Nowy Sącz, obok MOS-u Wola awansował do turnieju finałowego.

Zawodnicy MOS Wola otrzymali także nagrody indywidualne: Wiktor Siewierski został wybrany MVP turnieju, a Maksymilian Warzywoda najlepszym rozgrywającym.

Na turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w Gubinie  MOS Wola reprezentowali:

Daniel Grzymała (kapitan), Maksymilian Warzywoda, Mateusz Laskowski, Adrian Kacperkiewicz, Wiktor Siewierski, Konrad Bączek, Kacper Żabicki, Mateusz Rećko, Kamil Rusak, Maciej Kusiński, Maciej Kuć, Aleksander Jass i Adam Sieczka-Jankowski.

Trener I: Konrad Cop, trener II: Krzysztof Felczak , kierownik drużyny: Andrzej Warzywoda

Tabela końcowa 1/2 MP w Gubinie:
miejsce drużyna mecze punkty sety małe pkt.
1 UMKS MOS Wola Warszawa 3 6 6:0 152:107
2 SKPS Dunajec-MPW Nowy Sącz 3 5 4:3 151:144
3 MLKS Volley Gubin 3 4 3:4 160:145
4 MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka 3 3 0:6 83:150

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodzików odbędzie się w Nowym Tomyślu w terminie 17 - 19 maja.