Chłopcy z rocznika 2000 wygrali wielki Międzynarodowy Turniej "Sodexo-Cup" 2013 w Berlinie.

Drużyna młodych siatkarzy MOS Wola - rocznik 2000, wygrała wielki turniej "Sodexo-Cup" w Berlinie z udziałem 24 drużyn. Z zespołem nie mógł wyjechać trener drużyny Konrad Cop więc zastąpili go trenerzy Mateusz Jaworski i Krzysztof Dziubański.

Od wielu lat nasz klub współpracuje z klubem Berliner TSC. Siatkarze z Berlina przyjeżdżają do Warszawy na turnieje "WOLA-CUP", a nasze drużyny wyjeżdżają do Berlina.

MOS Wola w Berlinie reprezentowali:

Michał Skibiński, Bartosz Kreft, Filip Szymański, Konrad Stokłosiński, Maciej Trociński, Antoni Milczarski.

Siatkarze MOS Wola w ćwierćfinale pokonali 2:0 VC Amstetten z Austrii, w półfinale także 2:0 pokonali Metro Warszawa, a w wielkim finale spotkali się VC Potsdam Waldstadt z Niemiec.

Mecz o pierwsze miejsce był bardzo zacięty i dramatyczny. Pierwszego seta wygrali młodzi siatkarze niemieccy 25:23, drugiego seta wygrali siatkarze MOS Wola 25:22. W tieabreku 15:13 wygrał MOS Wola !

24. Berlin Brandenburger SC w

W dniach 5-7.04.2013 młodzi siatkarze z Rogalińskiej  rocznika 2000 uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju „Sodexo-Cup” w Berlinie, w którym uczestniczyły 24 drużyny.

Pierwszego dnia, w piątek, odbyło się zakwaterowanie w rodzinach niemieckich, a od soboty rano, po oficjalnej ceremonii otwarcia turnieju, rozpoczęły się rozgrywki . W turnieju obowiązywał system portugalski i graliśmy do dwóch wygranych setów do 25, ewentualny tie- break do 15.W grupie było po 6 zespołów, w tym 2 drużyny żeńskie.

Rozegraliśmy 4 spotkania, gdzie bez większych problemów pokonaliśmy:  SV Rudnitz, ATSV Bremen von 1860, 1.VC Wiesbaden. W decydującym starciu o pierwsze miejsce w grupie graliśmy  z Schweriner SC. W pierwszym secie przeciwnicy wygrali dość gładko, po ospałej grze młodych Mosowców. Jednak po przebudzeniu zespołu i determinacji zajęcia pierwszego miejsca w grupie, już druga  i trzecia partia należała do MOS Wola. Weszliśmy do ćwierćfinałów!

Ostatni mecz tego dnia, mecz ćwierćfinałowy, zagraliśmy z VC Amstetten, drużyną z Austrii. Chłopcy po całym dniu gry byli już zmęczeni i mieli kłopoty z koncentracją na boisku, a przeciwnicy w tej fazie rozgrywek prezentowali dobry poziom. Mimo wielu zawisłości związanych z sędziowaniem oraz łamaniem zasad fair play przez trenera drużyny przeciwnej, po walce udało się nam wygrać 2:0 (25:23,25:23).

Po pierwszym dniu, z kompletem zwycięstw, znaleźliśmy się w półfinale,  gdzie mieliśmy zagrać z KS Metro Warszawa. Przed turniejem liczyliśmy po cichu, że zagramy ze sobą , ale dopiero w finale.

W niedzielę rano rozegraliśmy mecz ze stołecznymi  kolegami. Derby Warszawy na boisku w Berlinie! Wygraliśmy 2:0. Pierwszy set zdominowała nasza drużyna dzięki skutecznej grze w ataku i w bloku. W drugim secie nasi chłopcy znów popełniali zbyt wiele błędów własnych i losy spotkania ważyły się do samego końca. W końcówce jednak  to nasz zespół zachował zimną krew i wygraliśmy drugi  set i cały mecz , otwierający nam drogę do finału, w którym już czekał na nas VC Potsdam, po zwycięstwie w półfinale ze Schwerinem.

Mecz finałowy stał na najwyższym poziomie tego turnieju. Wiele wymian, błyskotliwych zagrań technicznych  oraz walka o każdą piłkę zapewniła kibicom oraz trenerom wiele emocji.

Pierwszy set wygrał Potsdam 25:22. Ten zimny prysznic podziałał na naszych chłopaków i drugiego seta wygraliśmy. W tie-breaku gra toczyła się punkt za punkt, aż do momentu, kiedy  było 13:13. Decydujące  o zwycięstwie dwa ostatnie punkty w tym meczu zostały zdobyte przez Michała Skibińskiego, w  bloku i w ataku. Zwieńczeniem jego dobrej gry w całym turnieju było przyznanie mu tytułu MVP zawodów.

Dziękujemy za doping w finale kolegom KS Metro Warszawa oraz dziewczynom z VC Wiesbaden, z którymi chłopcy nawiązali kontakt w czasie turnieju oraz rodzinom niemieckim, które zaopiekowały sięi chłopcami w czasie naszego pobytu w Berlinie. Dziękujemy im pięknie za wszystko!