Kadetki MOS Wola wygrały turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski

Drużyna kadetek MOS Wola trenera Artura Wójcika wygrała trzy mecze bez straty seta i awansowała do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski.

W trzecim dniu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski  rozgrywanego w hali MOS-u przy ul. Rogalińskiej zapadły ostateczne decyzje dotyczące kolejności miejsc.

W pierwszym niedzielnym meczu Politechnika Częstochowska pokonała 3:0 Volley Płock.

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju siatkrki MOS Wola pokonały MUKS ABiS SP 64 Łódź 3:0.

MOS Wola Warszawa - MUKS ABiS SP 64 Łódź 3:0 (25:19)(27:25)(25:18)

Tabela końcowa turnieju:

miejsce drużyna mecze punkty sety
1 UMKS MOS Wola Warszawa 3 6 9:0
2 MUKS ABiS SP 64 Łódź 3 5 6:5
3 SPS Politechnika Częstochowska 3 4 4:6
4 MUKS Volley Płock 3 3 1:9

W miniony weekend byliśmy gospodarzami turnieju ¼ Mistrzostw  Polski kadetek. W turnieju wzięły udział drużyny MUKS ABiS SP 64 Łódź ( Mistrz województwa łódzkiego), SPS Politechnika Częstochowska (v-ce Mistrz województwa śląskiego) i MUKS Volley Płock (zwycięzca 1/8 Mistrzostw Polski, znajomy zespół z rozgrywek Mazowieckich).

Trener Artur Wójcik tak podsumował turniej:

"- W turnieju doskonale zaprezentowały się nasze zawodniczki, które oprócz wysokiej formy pokazały prawdziwy „MOSowski” charakter. Nawet wynik 18:23 w drugim secie meczu z Łodzią nie podłamał zawodniczek. Set wygrany z takiego stanu na przewagi bardzo wzmacnia zespół ! Wszystkie zawodniczki zasłużyły na najwyższe noty. Wspomnieć należy też, że w turnieju nie mogły wziąć udziału dwie „szóstkowe” do tej pory zawodniczki Paulina Jastrzębska i Małgorzata Szustak. Tym cenniejsze są zwycięstwa i to bez straty seta.

Na dalsze rozgrywki ½ mistrzostw Polski nasz zespół wyjedzie do Malborka, ale to dopiero w terminie 3 – 5.05.2013r. Przeciwnikami będą zespoły z Poznania i Bełchatowa. Przed nami więc ciężka i długa praca. Ale jeśli rozwój zawodniczek i zespołu dalej będzie tak postępował, a zdrowie pozwoli, to powinno być bardzo dobrze. Wielkie podziękowania dla całego zespołu, trenera Jacka, rodziców, kibiców i wszystkich którzy trzymają za nas kciuki."

Barwy MOS-u Wola reprezentowały: Prus Zuzanna – kapitan, Bałdyga Paulina, Jędrzejewska Kasia, Trocińska Iza, Lubiak Monika, Nadowska Małgosia, Adamek Ada – libero, Nawrot Nina, Brudnicka Kasia, Żywek Gabrysia – libero, Filipiak Wiktoria, Latos Magda, Drzewiecka Luiza, Błachut Monika - libero.