Młodzicy MOS Wola wygrali II Turniej im. Huberta Wagnera w Bydgoszczy

Drużyna młodzików MOS Wola wygrała turniej w Bydgoszczy z udziałem dziewięciu zespołów, zwyciężając we wszystkich meczach.Nasi zawodnicy zostali także wyróżnieni nagrodami indywidualnymi.

W dniach 14-16.12.2012 drużyna młodzików trenera Konrada Copa brała udział w II Turnieju Młodzieżowej Siatkówki im. Huberta Wagnera w Bydgoszczy. Zawodnicy UMKS MOS Wola wygrali wszystkie spotkania tracąc w nich tylko jednego seta.

Skład drużyny: Daniel Grzymała(c), Maciej Kuć, Adrian Kacperkiewicz, Mateusz Rećko, Konrad Bączek, Maciej Kusiński, Adam Sieczka-Jankowski, Rafał Prokopczuk

W zawodach wystartowało 9 drużyn, w tym trzy zespoły z Łotwy. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.  MOS Wola zajęła pierwsze miejsce, przed gospodarzami z Bydgoszczy i Treflem Gdańsk.

Dwóch graczy naszego kłubu zostało nagrodzonych nagrodami indywidualnymi. Adrian Kacperkiewicz został wybrany MVP całego turnieju, a Konrad Bączek najlepiej blokującym zawodnikiem.

Wyniki spotkań:

MOS Wola -  Rigas Volejbola Skola 2-0 (9, 20)

MOS Wola - Kuldigas Novada Sporta Skola (9, 21)

MOS Wola – Trefl Gdańsk 2-1 (17, -19, 11)

MOS Wola - ZS26 Bydgoszcz 2-0 (21,11)

MOS Wola - UKS  Jastarnia 2-0 (15, 23)

MOS Wola - BJSS Daugavpils 2-0 (14, 8)

MOS Wola – AZS Olsztyn 2-0 (25, 21)

MOS Wola – AZS Olsztyn II 2-0 (17, 19)

Turniej podsumował trener Konrad Cop:

„ Turniej w Bydgoszczy był trzecim, który rozgrywaliśmy tydzień po tygodniu. Trochę obawiałem czy nie będzie widać przesytu grą po chłopakach i zmęczenia. Po raz kolejny zespół zaskoczył mnie pozytywnie i spisał się bardzo dobrze. Cieszę się, że powoli nasza forma się stabilizuje i nie schodzimy poniżej pewnego poziomu gry. Chłopców należy pochwalić za charakter, który najbardziej uwidocznił się w spotkaniu z AZS Olsztyn gdzie przegrywaliśmy w pierwszym secie 19-24 i byliśmy w stanie wyciągnąć wynik na naszą korzyść.

W sobotę skorzystaliśmy z okazji i zwiedziliśmy bydgoskie Stare Miasto, po którym oprowadził nas i opowiedział o najciekawszych zabytkach pan dyrektor Leszek Gozdek. Mieliśmy również okazję poznać pana Waldemara Szalbierza, pierwszego trenera Michała Winiarskiego, który ciekawie opowiedział nam o swoim wychowanku i absolwencie szkoły w której rozgrywaliśmy mecze. W imieniu chłopaków chciałem pozdrowić Panią Agnieszkę, która sędziowała nam niedzielne spotkania J