Chłopcy z MOS-u na trzecim miejscu w Turnieju Mikołajkowym Szkółki Siatkarskiej „Blok”

W sobotę 8 grudnia 2012 r. rozegrany został Turniej Mikołajkowy w Szkole Podstawowej nr 210 w Warszawie. Wystąpiły w nim 4 drużyny, a wśród nich zawodnicy trenujący rekreacyjnie w MOS Wola. Ostatecznie drużyna trenera Radosława Krukowskiego zdobyła trzecie miejsce, po ciężkiej walce z równymi sobie drużynami. Zanim jednak nadszedł koniec turnieju i mogliśmy cieszyć się podium, były do rozegrania 3 mecze.

W pierwszym meczu naszym rywalem było Banana Volley. Świetne przygotowanie przeciwników i pełen profesjonalizm pokazał jak bardzo słabe okazało się przyjęcie drużyny z MOS-u. Rywale prowadzili 8:1 w secie i nie dawali za wygraną. Dalszy brak przyjęcia i asekuracji doprowadził do przewagi 11:2. Ostatecznie 1 set zakończył się dużą przewagą przeciwników. W drugim secie również drużyna z MOS-u nie potrafiła przeciwstawić się świetnej grze drużyny przeciwnej. Brak przyjęcia powodował błędy w innych elementach. Banana Volley pewnie pokonał drużynę z Rogalińskiej w dwóch setach.

Banana Volley 2:0 MOS Wola (15:4), (15:6).

W drugim meczu przeciwnikiem była Szkółka Siatkarska BLOK. W pierwszym secie zawodnicy MOS-u obudzili się i powrócili do dobrej gry. Zagrywka okazała się elementem, z którym gospodarze mieli wiele problemów. Walka była na najwyższym poziomie, punkt za punkt (7:7). Niestety pod koniec seta przewagę uzyskali  gospodarze (9:12) i wygrali pierwszego seta. W drugiej partii zawodnicy MOS Wola wyszli na boisko wyjątkowo zdeterminowani, czego efektem była wygrana 15:12. Niestety nie poszczęściło się nam w tie-breaku i gospodarze wygrali 6:8.

MOS Wola 1:2 Szkółka Siatkarska BLOK (13:15), (15,12), (6:8).

W trzecim meczu zawodnicy MOS Wola musieli zaryzykować i pójść na całość. W pierwszym secie silniejsza okazała się drużyna AA URSUS. Przy prowadzeniu 6:2 skutecznie zmierzali do zwycięstwa w pierwszym secie (8:4), (9:4), ostatecznie set zakończył się przegraną zawodników MOS Wola. Kolejna partia była ostatnią szansą, by nie opuścić hali z opuszczoną głową. W tym secie mogliśmy zobaczyć prawdziwą siatkówkę z obu stron. Walka toczyła się do samego końca i zawodnicy mosiacy wygrali 15:13. Trzeci set okazał się najbardziej wyrównanym setem całego turnieju. Atak za atakiem, asy serwisowe, do tego bloki – przewagi i odrabianie przewag. Ostatecznie pokonana została drużyna AA URSUS.

MOS Wola 2:1 AA URSUS (7:15), (15:13), (15:12).

Relacja: Kamil Banach

SKŁAD zespołu MOS WOLA: Jakub Andrzejewski , Adam Stępień, Maciek Gąsienica, Jan Górski, Mikołaj Kasperczak, Filip Aranowski, Wiktor Gniadzik, Kamil Banach (K.)