Trwają rozgrywki na Mazowszu. Zwycięstwa juniorek i juniorów, porażki zespołów kadetów.

Prawie codziennie zespoły MOS Wola grają mecze w rozgrywkach o Mistrzostwo Mazowsza. W ostatnich dniach zwycięstwa odniosły zespoły juniorów i juniorek, natomiast swoje mecze przegrały zespoły kadetów.

W meczu I ligi juniorów, we wtorek, zespół juniorów MOS Wola wygrał na wyjeździe mecz z drugim Metrem.

Metro II - MOS Wola I  0-3 (-18; -22; -19)

Skład MOS Wola: Gregorowicz, Szczepaniak, Dybowski , Zackiewicz, Zambrowski, Kowalczyk, Koncewicz (L), Mata (L), Kulik, oraz Nieora, Kraśniewski, Trzmiel

-------------------------------------------

Także we wtorek, w rozgrywkach ligi juniorów drugi zespół MOS II Wola (drużyna kadetów) przegrała w słabym stylu mecz w Zielonej.

Iskra Zielona - MOS II Wola 3:0 (18, 4, 25)

Skład MOS II Wola: Włostowski, Rudzki, Łukaszewicz, Gałęzowski, Szaniawski, Pawłowski, Goździkiewicz (libero) oraz Brudziński, Gładysz

„ Nerwówka’’  juniorek przy Żuromińskiej

Dużo emocji towarzyszyło meczowi otwierającemu II runę rozgrywek jaki rozegrały juniorki MOS-u Wola z Plasem w dniu   07.11.2012. Od samego początku gra była zacięta, a piłka kilkakrotnie przechodziła nad siatką prawie w każdej akcji. Nie było to efektem słabej siły ataku, ale ambitnej gry w polu w obu zespołach. Trzeba podkreślić że gabaryty sali nie pomagały w przeprowadzeniu takich akcji. Pierwszy set dopiero w końcówce udokumentował wyższość zawodniczek MOSu nad gospodyniami 25 : 20.

W II partii nasze dziewczęta zbyt wcześnie uwierzyły w to, że przeciwniczki poddadzą się bez walki. Zdekoncentrowane zaczęły  popełniać coraz więcej bledów : popsute zagrywki, złe przyjęcia, ataki w aut….. W nerwowej końcówce szczęście uśmiechnęło się do Plasu i set przegrany przez MOS 24 : 26.

Następna partia to bardzo dobra gra MOSu Wola i pewna wygrana 25 : 13.

Wydawało się że potem będzie tylko lepiej, ale od początku IV seta inicjatywę przejęły „miejscowe’’ prowadząc cały czas 4 – 5 punktami. Przy stanie 15 : 20, gdy dla wszystkich było jasne że będzie V set nasze dziewczęta przeprowadziły kilka ciekawych akcji w kontrataku, zdobyły parę punków zagrywką i gra nabrała „ rumieńców’’. W końcówce partii obie drużyny miały piłki setowe, jednak tym razem fortuna uśmiechnęła się do naszego zespołu i.. 31 : 29 i dla MOSu .

Na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasłużyła waleczna Iza Szyjka i grająca dobrze w ataku i na zagrywce Kasia Jędrzejewska. Wystąpiły jeszcze : Kołtuniak, Grzeszczak, Bratman, Lubiak, Świercz, Karcz, Robaszkiewicz, Wątroba- Sikorska.

UKS Plas - MOS Wola 1:3 (20:25)(26:24)(13:25)(29:31)

---------------------------------------------------------------------------------------

Drugi zespół kadetów MOS Wola w czwartek rozegrał na wyjeździe mecz w I lidze kadetów z Plasem Warszawa. Niestety, nasi siatkarze ulegli gospodarzom, nie mogąc sobie zupełnie poradzić z zagrywką siatkarzy Plasu.

Plas Warszawa - MOS II Warszawa 3:0 (25:20)(25:21)(25:18)