Zapraszamy na 26. Międzynarodowy Turniej "WOLA-CUP" z udziałem 32 drużyn z czterech krajów.
W dniach 9-11 listopada nasz klub organizuje 26.Turniej "WOLA-CUP" z udziałem 32 drużyn chłopców z czterech krajów:Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski.Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: dla młodzików (rocznik 1998) i minisiatkówki (rocznik 2000). Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki.
Na 26. Międzynarodowy Turniej "WOLA-CUP" przyjadą ekipy zagraniczne: z Austrii hotVolleys Wiedeń, z Niemiec Berliner TSC i VC Dresden, ze Słowacji Slavia Svidnik oraz czołowe drużyny z całej Polski.
26. Turniej "WOLA-CUP" odbędzie się w dwóch wolskich halach sportowych, jednocześnie na sześciu boiskach.
Młodzicy grać będą w hali OSiR Wola "Reduta" przy ul. Redutowej 37.
Drużyny minisiatkówki swoje mecze rozgrywać będą w hali Gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy 25/33.
Turniej w takiej formule, z udziałem aż 32 drużyn może być rozgrywany dzięki dofinansowaniu przez m.st.Warszawę. Miło nam poinformować, że Rada i Zarząd Dzielnicy Wola (http://www.wola.waw.pl) obejmie patronatem honorowym 26.edycję Międzynarodowego Turnieju "WOLA-CUP".
Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku (z przerwami) i dotychczas startowały na Woli drużyny z 60 klubów zagranicznych z 16 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W turniejach "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wiele świetnych siatkarek i siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostało wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej.
W "WOLA-CUP" startowali jako młodzi chłopcy m.in. późniejsi reprezentanci Polski: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga.
W wolskim turnieju startowali także późniejsi reprezentanci innych krajów, np. Związku Radzieckiego, Niemiec, Danii, Austrii, Szwecji. M.in. w wieku młodzika i kadeta występował na parkietach Woli reprezentant Niemiec, Bjoern Andrae.
Turniej "WOLA-CUP" cieszy się dobrą opinią w wielu krajach, zarówno z tego powodu, że jest bardzo dobra organizacja, ale także zagwarantowany jest wysoki poziom sportowy. Dlatego oprócz zespołów klubowych z całej Europy, w wolskich turniejach startowały młodzieżowe reprezentacje narodowe innych krajów, np.Związku Radzieckiego, Austrii, Danii i Litwy.
Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki na święto siatkarskiej młodzieży na Woli.
Oto regulaminy i terminarze rozgrywek Turnieju "WOLA-CUP" 2012:
Regulamin turnieju:
- Miejsce rozegrania turnieju: hala OSiR Wola „Reduta” ul. Redutowa 37 Warszawa. Uczestniczą młodzicy – rocznik 1998 i młodsi.
- Mecze będą rozgrywane do 2 wygranych setów, każdy z każdym w grupie. Pierwsze dwie drużyny z grupy uzyskują prawo do gry o miejsca 1-8. Drużyny z miejsc 3 i 4 grają o miejsca 9-16. O kolejności w grupie decyduje kolejno: liczba zwycięstw, stosunek wygranych setów, stosunek małych punktów, bezpośrednie spotkanie.
- Po rozegraniu ćwierćfinałów utworzone zostaną gr. półfinałowe: „E” o miejsca 1-4, „F” o miejsca 5-8, „G” o miejsca 9-12 i „H” o miejsca 13-16. W poszczególnych grupach półfinałowych gramy systemem pucharowym 1-4 i 2-3.
- Organizator zapewnia piłki do rozgrzewki.
- Obowiązuje zmiana obuwia.
- Prosimy o przybycie drużyn na uroczyste rozpoczęcia turnieju w sobotę godz. 9,00.
Grupa A |
Grupa B |
Grupa C |
Grupa D |
1. Wifama Łódź |
1. AON Wiedeń |
1. Serbinów BP |
1. MOS Wola I |
2. Jastrzębski Węgiel |
2. Gwardia Wrocław |
2. SlaviaSvidnik |
2. Lechia Tomaszów |
3. Metro W-wa |
3. Olimp Ostrołęka |
3. Chemik Bydgoszcz |
3. VC Dresden |
4. BAS Białystok |
4. MOS Wola II |
4. Wrzos Międzyborów |
4. UKS Plas W-wa |
Turniej jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Miasta Stołecznego Warszawy. |
PIĄTEK 09.11.2012 |
|||
Sektor 1 |
Sektor 2 |
Sektor 3 |
|
16.00(1)Gwardia Wrocław-MOS II |
(2) Metro W-wa – BAS Białystok |
(3) MOS Wola I - UKS Plas W-wa |
|
17.00(4)SlaviaSvidnik- Wrzos |
(5) Jatrzębski W – BAS Białystok |
(6) Lechia Tomaszów–UKS PlasWwa |
|
18.00(7)Serbinów BP - Chemik |
(8)MOS II – AON Wiedeń |
(9) VC Dresden –MOS Wola I |
|
SOBOTA 10.11.2012 9.00 UROCZYSTE OTWARCIE OBYDWU KATEGORII WIEKOWYCH |
|||
9.45(10) BKS Chemik - Wrzos |
(11)Olimp – GwardiaWrocław |
(12) Wifama Łódź-Metro W-wa |
|
10.45(13) Serbinów BP - SlaviaSvidnik |
(14) Wifama Łódź – Jastrzębski W |
(15) MOS Wola I – Lechia Tomaszów |
|
11.45(16)Serbinów BP–Wrzos |
(17) AON Wiedeń– Olimp |
(18) VC Dresden – UKS Plas W-wa |
|
12.45(19) BKS Chemik–SlaviaSvidnik |
(20)Gwardia Wrocław-AON Wieden |
(21) Jastrzębski – Metro W-wa |
|
13.45(22) MOS Wola II-Olimp |
(23)Wifama Łódź –BAS Białystok |
(24) Lechia – VC Dresden |
|
PRZERWA OBIADOWA |
|||
ĆWIERĆFINAŁY |
|||
16.30 (25)A1 –D2 |
(26) B1- C2 |
(27) A2 – D1 |
|
17.30 (28)B2 – C1 |
(29) A3 –D4 |
(30) A4 – D3 |
|
18.30 (31)B3 – C4 |
(32) B4 – C3 |
|
|
NIEDZIELA 11.11.2012 |
|||
9.00H1(p.29) – H4(p.32) |
H2(p.30) – H3(p.31) |
G1(w.29) – G4(w.32) |
|
10.00 G2(w.30) –G3(w.31) |
F1(p.25) – F4(p.28) |
F2(p.26) – F3(p.27) |
|
11.00 E1(w.25) –E4(w.28) |
E2(w.26) – E3(w.27) |
o miejsce 15 |
|
12.00 o miejsce 13 |
o miejsce 11 |
o miejsce 9 |
|
13.00 o miejsce 7 |
o miejsce 5 |
o miejsce 3 |
|
14.00 SPOTKANIE FINAŁOWE o I miejsce |
|||
Regulamin i zasady gry:
§ Udział biorą zespoły 4 osobowe (+2 rezerw.) chłopców – rocznik 2000
§ systemem każdy z każdym w grupach eliminacyjnych, 1 set grany do 25 punktów z przewagą dwóch punktów
§ możliwość dwóch zmian i zmian powrotnych w secie
§ boisko 7,0 m x 7,0 m wysokość siatki, 230 cm
§ piłka "5"
§ drużynie przysługują dwa czasy po 30 sek.
§ obowiązuje rotacyjna kolejność wykonywania zagrywki
§ atakować w pierwszej linii i zastawiać nie może zawodnik zagrywający, który jest także zawodnikiem obrony podczas zagrywek drużyny przeciwnej aż do momentu rotacji
Pierwsze dwie drużyny z grupy uzyskują prawo do gry o miejsca 1-8 (gr. E, F). Drużyny z miejsc 3 i 4 grają o miejsca 9-16 (gr. G, H). O kolejności w grupie decyduje kolejno: liczba zwycięstw, stosunek wygranych setów, stosunek małych punktów, bezpośrednie spotkanie. Zwycięzcy grup ćwierćfinałowych spotkają się z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupach równoległych. Organizator zapewnia piłki do rozgrzewki.
Miejsce rozegrania turnieju: Hala sportowa Gimnazjum im. Jana Pawła II nr 48, ul. Deotymy 25/33 Warszawa
Serdecznie prosimy o przybycie na uroczyste otwarcie turnieju w hali OSiR „REDUTA” ul. Redutowa 37 w sobotę o godz. 9,00
Grupa A |
Grupa B |
Grupa C |
Grupa D |
1.Resovia Rzeszów |
1. Piast Krotoszyn |
1. BAS Białystok |
1. MOS Wola I |
2. UKS Plas W-wa |
2. Serbinów BP |
2. SP19 Kędzierzyn |
2. Wifama Łódź |
3. SP11 Kędzierzyn |
3. Metro W-wa |
3. TSC Berlin |
3. OSiR Żyrardów |
4. MOS Wola II |
4. MOS Wola III |
4. Metro II W-wa |
4. KS Guzów |
Turniej jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Miasta Stołecznego Warszawy. |
|
PIĄTEK 09.11.2012 |
|||
Sektor 1 |
Sektor 2 |
Sektor 3 |
|
16.30(1) Plas W-wa–SP 11 Kędzierzyn |
(2) Piast Krotoszyn-Metro I W-wa |
(3) BAS Białystok- Metro II |
|
17.15 (4)MOS Wola I–OSiR Żyrardów |
(5) SP19 Kędzierzyn-TSC Berlin |
(6) Metro W-wa –MOS Wola III |
|
18.00 (7) Resovia – MOS Wola II |
(8) OSiR Żyrardów – Guzów |
(9) Serbinów BP –MOS Wola III |
|
SOBOTA 10.11.2012 9.00 UROCZYSTE OTWARCIE TURNIEJU OBYDWU KATEGORII WIEKOWYCH W HALI OSiR , UL. REDUTOWA 37 |
|||
10.00 (10) MOS II - SP 11 Kędzierzyn |
(11)MOS Wola I-Wifama Łódź |
(12) BAS Białystok-TSC Berlin |
|
10.45 (13) Resovia - Plas W-wa |
(14) Piast Krotoszyn –Serbinów BP |
(15) SP19 Kędzierzyn – Metro II |
|
11.30(16)MOS Wola I – Guzów |
(17) Resovia – SP 11 Kędzierzyn |
(18) Serbinów BP - Metro W-wa |
|
12.15 (19) MOS Wola II - Plas W-wa |
(20)Wifama Łódź - OSiR Żyrardów |
(21) BAS Białystok – SP19 Kędzierzyn |
|
13.00 (22)TSC Berlin-Metro II |
(23)Wifama Łódź- Guzów |
(24)MOS Wola III–Piast Krotoszyn |
|
PRZERWA OBIADOWA |
|||
ĆWIERĆFINAŁY |
|||
16.00(25)A1 –D2 |
(26) B1- C2 |
(27) A2 – D1 |
|
16.45 (28)B2 – C1 |
(29) A3 –D4 |
(30) A4 – D3 |
|
17.30(31)B3 – C4 |
(32) B4 – C3 |
|
|
NIEDZIELA 11.11.2012 |
|||
9.00H1(p.29) – H4(p.32) |
H2(p.30) – H3(p.31) |
G1(w.29) – G4(w.32) |
|
9.45 G2(w.30) –G3(w.31) |
F1(p.25) – F4(p.28) |
F2(p.26) – F3(p.27) |
|
10.30 E1(w.25) –E4(w.28) |
E2(w.26) – E3(w.27) |
o miejsce 15 |
|
11.15 o miejsce 13 |
o miejsce 11 |
o miejsce 9 |
|
12.00 o miejsce 7 |
o miejsce 5 |
o miejsce 3 |
|
13.00 SPOTKANIE FINAŁOWE o I miejsce |
|||
13.45 WRĘCZENIE PUCHARÓW, MEDALI I NAGRÓD |