Zwycięski MOS Wola w IV lidze

We wtorkowy wieczór przy Rogalińskiej, w czwartoligowych rozgrywkach, odbył się mecz pomiędzy MOSem Wola, a UKS Dwójką Maków Mazowiecki. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Felczaka pokonał rywali w trzech setach.

Mecz rozpoczął się od męskich wymian ciosów. Ze strony MOSu brakowało jednak dokładności i zdecydowania. Dlatego od początku Dwójka objęła prowadzenie. W dalszej części seta w grze obu drużyn nadal dominowały błędy, lecz rozgrywający gospodarzy, Damian Siuta był wyraźnie dysponowany tego dnia w polu zagrywki. Jego serwisy przynosiły wymierne skutki. Końcówka pierwszego seta mogła się podobać. Po słabym początku ostatnie akcje obfitowały w skuteczne ataki lub kończące bloki. Więcej szczęścia mieli mosiacy wygrywając do 25.

W drugim secie oba zespoły kontynuowały dobrą grę. Żaden nie potrafił narzucić swoich warunków gry, aż do stanu 11:11. Gospodarze odskoczyli na 4 punkty i gdy każdy myślał, że nabrali oni wiatru w żagle, zdarzył im się gorszy okres gry. Goście odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Do końca gra toczyła się punkt za punkt, ale to gospodarze postawili przysłowiową „kropkę nad i”.

Trzecią partię wolscy siatkarze rozpoczęli z animuszem (7:2). Każde zagranie było udane, a każde następne dodawało zawodnikom jeszcze więcej pewności. Goście z Makowa nie będą wspominali tego seta i meczu ze wzruszeniem. Własne błędy oraz kontrowersyjne decyzje sędziego spowodowały wyraźną porażkę w tym meczu.

MOS Wola - UKS Dwójka Maków Mazowiecki 3:0 (27:25; 25:22; 25:15)

Skład MOSu: Siuta, Zmbrowski, Kraśniewski, Szczepaniak, Prudzyński, Dybowski, Bujniak (L), oraz Paszak, Surdyn, Koc, Kulik, Trzmiel