Dziewczynki z MOS Wola 2000 wystąpiły w XIII Turnieju o Puchar Burmistrza Milicza w mini siatkówce

W dniach 2-3 marca 2012 roku w Miliczu odbył się XIII Turniej o Puchar Burmistrza Milicza w minisiatkówce dziewcząt. Zawody zorganizowane zostały przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miliczu. W rozgrywkach udział wzięło 35 składów "dwójek", 27 składów "trójek" oraz 18 składów "czwórek". Nie mogło zabraknąć też naszych dziewcząt. Podopieczne trenera Radosława Krukowskiego, zmęczone lecz zadowolone wróciły do Warszawy, przywożąc z oddalonego od stolicy o prawie 350 km Milicza 9 i 22 miejsce.

Na zawody zjechały się drużyny z całej Polski. Turniej był bardzo mocno obsadzony, o czym świadczą tytuły i medale zdobyte przez kolejne drużyny w mistrzostwach województw oraz Polski. Można pokusić się o stwierdzenie, że "nie przyjechali kelnerzy", lecz zawodniczki z absolutnego top Polski. Z liczących się składów zabrakło tylko przedstawicieli Śląska oraz Lubowidza.

Pierwszego dnia prowadzone był rozgrywki eliminacyjne. "Trójki" podzielone zostały na cztery grupy po 7 zespołów każda. Drużyny, które zajęły miejsca I i II przechodziły do grupy walczącej o miejsca 1-8 turnieju. Kolejne z miejsc III i IV wchodziły do grupy miejsc 9-16, a zajmujące miejsca V w grupach eliminacyjnych, awansowały do grupy rozgrywającej mecze o miejsca 17-21. Drużyny z dwóch ostatnich miejsc, prowadziły następnie grę o miejsca 22-27.

Drużyna MOS Wola Warszawa wystawiła do zawodów dwa składy "trójek":

MOS Wola Warszawa I w składzie: Oliwia Jakubowicz, Klaudia Matusiewicz, Gabriela Surma oraz Karolina Dąbrowska,
MOS Wola Warszawa II w składzie: Julia Aleksandrow, Zosia Parzydło oraz Sabina Porwat.

Pierwszy dzień nie należał do udanych dla obu składów.
Zespół I przegrał wszystkie mecze tego dnia (sześć w grupie eliminacyjnej A oraz jeden w grupie o miejsca 22-27). Dziewczyny przeszły koło turnieju bez woli walki i ambicji. Mimo kilku zespołów w grupie eliminacyjnej pozostających w zasięgu składu I, nie podjęły gry i zajęły ostatecznie ostatnie miejsce.
Zespół II w grupie eliminacyjnej wygrał cztery mecze i przegrał dwa (z Kołobrzegiem i SP22 Kraków). Szczególnie szkoda meczu z krakowską drużyną, ponieważ znajdowała się ona zdecydowanie w zasięgu naszych dziewcząt i ta porażka (8:15) zdecydowała o zajęciu III miejsca w grupie i walce dopiero o miejsca 9-16 turnieju.

Pierwszy dzień był niezwykle trudny i pracowity. Zawodniczki były "na nogach" już od godziny 7:00 i po długim rozpoczęciu i chaosie organizacyjnym, rozpoczęły mecze o godzinie 11:00, aby zakończyć je o 19:00. Siedem meczy rozegranych tego dnia wyraźnie dały się we znaki obu zespołom.

Drugi dzień rozpoczął się jeszcze wcześniej, ponieważ rozgrywki rozpoczynały się o godzinie 9:00. Pakowanie, śniadanie i dojazd do oddalonego o 10km Milicza, oznaczały konieczność wstania o 6:30.

Ten dzień rozgrywek przyniósł całkowitą metamorfozę obu zespołów. Dziewczęta ze składu I wygrały wszystkie pięć meczy i ostatecznie zajęły I miejsce w grupie walczącej o miejsca 22-27. Skład II nie dał szans żadnemu zespołowi i wyraźnie wygrywając grupę grającą o miejsca 9-16, pokazał że powinien znajdować się w walce o medale. Mecz z UKS 22 Kraków dnia poprzedniego należało uznać za konsekwencję zmęczenia, dekoncentracji i wyraźnego braku zgrania między Julką, Sabiną i Zośką.

Tego dnia w dziewczynach widać było radość i chęć grania. Tym bardziej szkoda poprzedniego dnia, ponieważ oba zespoły powinny grać w grupach o wyższe miejsca.

Szkoda, że przegrywając tylko dwa na dwanaście rozegranych meczy, zespół II mógł wywalczyć tylko IX miejsce. Ale takie są prawidła turniejów i należy do każdego meczu przykładać maksimum koncentracji i serca.

Wśród poniżej prezentowanych filmów ze spotkań turnieju, znajduje się jeden dedykowany naszym wszystkim zawodniczkom - MUKS Trzynastka Radom I - OPP Kołobrzeg I. Praca zawodniczek znad morza na boisku zasługuje na najwyższe uznanie i pokazuje, że ciężka praca na treningach jest opłacalna.

MOS Wola II:

MUKS Trzynastka Radom I - OPP Kołobrzeg I:

MOS Wola I:

Turniej należy uznać mimo wszystko za udany. Bardzo wysoki poziom gry prezentowany przez wszystkie zespoły, dobre zaplecze techniczne i świetna pogoda, wymagają naszej obecności tutaj w kolejnym sezonie. Mimo 350 km z Warszawy warto było przyjechać do Milicza, aby uczestniczyć w tutejszym XII święcie minisiatkówki.