Młodziczki MOS Wola pierwsze w "Choinkowym Turnieju Piłki Siatkowej" o Puchar Wójta Gminy w Pomiechówku

W niedzielę 18 grudnia nasze młodziczki brały udział w Choinkowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy w Pomiechówku. Startowało 12 zespołów podzielonych na trzy grupy. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze i wygrały turniej.

Turniej podsumował trener Stanisław Lizińczyk:

W grupie nasze dziewczęta wygrały trzy spotkania w stosunku 2:0 i tylko w początkowej fazie pierwszego seta z zespołem Moniek, było trochę emocji gdy przeciwniczki prowadziły nawet 5 punktami.

Walkę o trzy pierwsze miejsca stoczyły ze sobą zespoły, które wygrały swoje grupy, tj. Legionovia I, MOS Wola i Gedania Gdańsk. W pierwszym meczu, stojącym na dobrym poziomie, nasze siatkarki po raz kolejny pokonały Legionovię 2:0. W drugim meczu z Gedanią emocji było dużo. W pierwszym secie przewaga Gdańszczanek wyraźna, prowadziły już 6:0, 8:2, 16:8, później gra się wyrównała ale set przegrany do 21. W drugim secie i trzecim decydującym, role się odwróciły i to siatkarki MOS Wola deklasowały Gedanię wygrywając odpowiednio do 14 i 5. Zwycięstwo nad czołową drużyną w Polsce cieszy, natomiast niepokoi nierówna gra MOSu, szczególnie w przyjęciu zagrywki.

W meczu decydującym o drugim miejscu w turnieju, Gedania w 2 setach wygrała z Legionovią. W dobrze przeprowadzonym turnieju organizatorzy nagrodzili wszystkie zespoły pamiątkowymi dyplomami, a trójka najlepszych otrzymała puchary i okolicznościowe medale.

Zespół trenera Stanisława Lizińczyka wystąpił w składzie:  Agnieszka Saganowska, Sara Trzos, Julia Tomaszewska, Kasia Jędrzejewska, Emilia Krysztofiak, Natalia Kurpiewska, Iza Trocińska, Klaudia Kucharska, Oliwia Bajno, Ola Olszewska, Julia Misiukiewicz, Oliwia Łazarczyk, Kasia Rytel

Zespół młodziczek wraz z Trenerem i Rodzicami życzy Dyrekcji Klubu, Koleżankom i Kolegom oraz wszystkim Sympatykom MOS Wola, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów w Nowym Roku.