Wygrana kadetów '95 MOS I Wola w I lidze wojewódzkiej

W czwartek wieczorem na hali przy ul. Rogalińskiej spotkały się dwa zespoły kadetów grające w I lidze wojewódzkiej. MOS Wola podejmował WUKS Junior Stolarka Wołomin. Faworytem tego spotkania byli gospodarze. Wygrali 3:0

Mecz rozpoczął się asem serwisowym gości, a pierwsze akcje meczu pokazały, że łatwo nie będzie. Goście w grze na siatce postawili "wysoko poprzeczkę" (3:5). Niestety obie drużyny szybko obniżyły loty. Gra się wyrównała i obfitowała w bardzo dużo błędów z obu stron (8:8). Na prowadzenie w meczu gospodarze wyszli przy wyniku 14:13 i nie oddali go do końca.

Druga partia rozpoczęła się także od prowadzenia gości i toczyła się punkt za punkt do 5:5, do momentu, gdy Wołomin stracił 3 punkty z rzędu po naszej zagrywce i po błędach własnych. Potem było jeszcze gorzej dla gości. Na jeden zdobyty, stracili cztery punkty i było 12:6. W grze przyjezdnych wyraźnie opadł entuzjazm prezentowany na początku. Mosiacy natomiast poprawili grę na bloku. Nie ustrzegli się jednak błędów w obronie i przyjęciu. Wyraźna przewaga w każdym elemencie pomogła zwiększyć prowadzenie i odnieść zwycięstwo w tym secie.

Gospodarze trzeciego seta rozpoczęli najlepiej z dotychczasowych, punktując przeciwników w każdym elemencie (5:0). W dużym stopniu przyczyniła się do tego regularna, mocna zagrywka. Przy wyniku 8:1 trener gości poprosił o czas, który wybił MOS z rytmu. Nagle sytuacja się odwróciła i to gospodarze stracili z rzędu cztery punkty (9:5). Gra z początku seta niestety nie była kontynuowana. Własne błędy pozwoliły przeciwnikom niebezpiecznie zbliżyć się na 13:11. MOSiacy nie stracili jednak zimnej krwi i znów zaczęli odbudowywać przewagę, wygrywając set i mecz.

Był to przedostatni mecz fazy grupowej I ligi wojewódzkiej kadetów. Przed nami jeszcze tylko spotkanie z Plasem Warszawa 12.01 o godz. 17.30, na które serdecznie zapraszamy.

MOS Wola - Stolarka Wołomin 3:0 (25:21; 25:13; 25:17)

Skład MOS-u: Wójcik, Waliński-Trzewik, Ziółkowski, Kulik (K), Augustynik, Abramowski, Mata, Kozak, Siuta, Nieora, Żyluk (L), Koncewicz (L).