Kadeci MOS Wola II wygrali z Ostrołęką

W rozgrywanym w hali przy Rogalińskiej spotkaniu półfinałowym II ligi kadetów Mazowsza kadeci’96 MOS II Wola trenera Najmowicza pokonali 3:1 zespół Olimp Ostrołęka. We wtorek 20 grudnia w Ostrołęce mecz rewanżowy.

MOS Wola II - Olimp Ostrołęka 3:1 (21:25, 25:13, 25:22, 25:14)

Początek meczu to pewne prowadzenie gospodarzy. Przy wyniku 16:11 dla MOS-u przeciwnicy odrobili trzy oczka, ale dalsza gra punkt za punkt nie zapowiadała większych emocji w końcówce seta.

Po zdobyciu przez zespół MOS Wola 19 punktu, w ich grze coś się zacięło. W tej fazie seta Olimp zdobył 9 oczek, podczas gdy gospodarze tylko 2. Pozwoliło to gościom odwrócić wynik i wygrać pierwszą partię 25:21.

Przegrana podziałała jak zimny prysznic na kadetów MOS Wola. Drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 6:1. Przewaga szybko rosła, wkrótce było 12:3, 18:5 i ostatecznie set wygrany 25:13.

W trzecim secie nie było już tak łatwo. Na starcie goście uzyskali niewielką przewagę i utrzymali ja do połowy seta. Od stanu 12:12 do 21:21 na tablicy pojawiło się kilka wyników remisowych. Jednak końcówka seta należała do gospodarzy, którzy wygrali 25:22.

Czwarta odsłona spotkania była równie jednostronna jak druga: na początek wysokie prowadzenie MOS Wola 6:2, następnie powiększone do 15:5 i wygrana MOS-u do 14.

Wygrana z Ostrołęką 3:1 daje kadetom MOS Wola II dobry punkt wyjścia przed wtorkowym meczem rewanżowym (20.12, godz. 20:00). Zwycięzca dwumeczu zagra w finale II ligi kadetów Mazowsza. O miejsce w finale walczą także Wrzos Międzyborów i Iskra Volley Zielona.