Pięciosetowe derby w sekcji męskiej MOS-u Wola.

17.11, w czwartek dwa najstarsze zespoły MOS-u Wola sekcji męskiej rozegrały w I lidze wojewódzkiej Mazowsza mecz pomiędzy sobą. Lepsi okazali się juniorzy, po pięciosetowym maratonie.

Oba zespoły rozpoczęły mecz w optymalnych zestawieniach. Oba zespoły z ambicjami na wygraną. Lepiej w mecz weszli młodsi koledzy. Przy stanie 6:6 zdobyli cztery asy serwisowe i było 10-6. W pierwszych fragmentach gry widać było, że siła była atutem, a atuty mieli kadeci do 19-16. Wtedy to juniorzy obudzili się, a w zasadzie to kadeci przestali grać. Zmiana nadeszła w końcówce, kiedy młodsi mosiacy zagrali dwa razy blokiem, a od przeciwników dostali dwa punkty w prezencie i wygrali seta.

W drugim secie młodsi mosiacy kontynuowali swoją dobrą grę, co przekładało się na zdobycz punktową. Przewaga utrzymywała się na poziome 2-3 punktów. W środkowej części seta chłopcy z rocznika ’95 oddali inicjatywę popełniając kilka błędów. Mogło się wydawać, że gra się wyrówna, ale juniorzy „stali na boisku” i nie wykorzystywali swoich szans. Grali źle. Przy stanie 21:17 wykorzystali drugi czas. Przerwa na żądanie pomogła, bo odrobili wszystkie straty (21-21). Emocjonującą końcówkę graną na przewagi wygrali jednak młodsi zawodnicy Mos-u.

Juniorzy nie mając nic do stracenia rozpoczęli trzeciego seta najlepiej z dotychczasowych. Przy stanie 1-4 trener Jacek Banasik wykorzystał pierwszy czas, a przy 6:9 drugi. Zmiennicy tez nie poprawili jakości gry. Tempo meczu wyraźnie osłabło, a akcje obu drużyn nie układały się po ich myśli. Juniorzy od początku do końca prowadzili i wygrali.

W czwartej partii kadeci nadal chyba myśleli o przegranej partii, ponieważ tracili kolejne punkty i pozwalali rozwijać się przeciwnikom w obronie i ataku. Juniorzy wykorzystywali słabości młodszych kolegów. Spokój i opanowanie zaczęło procentować lepszą grą i przewagą punktową (12-16). W dalszej części gra się wyrównała a oba zespoły nieco podniosły poziom swoich akcji. Ostatecznie seta wygrał starszy zespół.

Ostatniego seta obie drużyny rozpoczęły z ogromną energią, niestety błędów się nie ustrzegły. Ilość złych zagrań zarówno po jednej jak i drugiej stronie była bardzo duża. Niedokładność powodowała, że akcje się przedłużały, a wynik oscylował w okolicach remisu. W końcówce juniorzy zachowali więcej nerwów, odskoczyli na 4 punkty (12:8) i wygrali seta 15:10 i mecz 3:2.

Mos Wola II- Mos Wola I 2:3 (25:23; 26:24; 20:25; 21:25; 10:15)

Skład Mos-u II: Wójcik, Mata, Kraśniewski, Waliński-Trzewik, Ziółkowski, Augustynik, Trzmiel, Kozak, Siuta (K), Nieora, Żyluk (L), Koncewicz (L),

Skład Mos-u I: Golec, Szczepaniak, Paszak, Koc, Dmowski, Olszwski (L), Wasiucionek, Bąk, Grzyb, Bujniak, Surdym, Trzciński (K), Zambrowski.