Młodsi kadeci MOS Wola wygrali z MDK-iem

Młodsza drużyna kadetów MOS Wola II ’96 pokonała 3:0 zespół MDK II Warszawa w rozgrywkach wojewódzkich II ligi kadetów.

W środę 19 października kadeci MOS Wola II prowadzeni przez trenera Piotra Najmowicza grali z drużyną MDK II Warszawa.

Rozgrywany trzy tygodnie wcześniej mecz II ligi kadetów pomiędzy tymi samymi drużynami zakończył się wysokim zwycięstwem MOS Wola.

W spotkaniu rewanżowym przeciwnicy postawili dużo trudniejsze warunki, jednak ponownie nie zdołali ugrać nawet seta.

MOS Wola II - MKS MDK II Warszawa 3:0 (25:13; 25:19; 25:22)

Początek pierwszego seta był wyrównany do stanu 7:6 dla gospodarzy. Następnie 5 punktów kolejno zdobytych przez MOS Wola skłoniło trenera MDK-u do wzięcia czasu. Nie wiele to pomogło, przewaga MOS-u była coraz większa i set zakończył się zwycięstwem naszych kadetów do 13.

Również drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt. Później obie drużyny zdobywały seriami po kilka punktów jednak cały czas na prowadzeniu był MOS Wola. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla gospodarzy.

W trzecim secie kadeci MOS Wola stracili koncentrację i przewagę uzyskali przeciwnicy. Przy stanie 7:4 dla MDK trener Najmowicz poprosił o czas. Niestety gra MOS-u nie poprawiła się. Dopiero drugi czas wzięty przy prowadzeniu MDK-u 12:4 zmienił obraz gry. MOS Wola zaczął odrabiać straty. Przy 17 punktach był już remis, a potem wygrana 25:22.

Skład kadetów MOS Wola II:

Michał Włostowski, Fryderyk Zdrojewski, Mikołaj Pilecki, Daniel Gałęzowski, Damian Pawłowski, Krystian Kokoszka, Jakub Choromański (libero), Jakub Brudziński, Jakub Mroczek, Piotr Górski, Daniel Wnorowski, Marcin Czyżewski

W dotychczas rozegranych czterech meczach II ligi kadetów MOS Wola II stracił tylko jednego seta i zajmuje pierwsze miejsce w grupie.