Chłopcy z rocznika 1998 wygrali drugi turniej Mistrzostw Mazowsza w Ostrołęce

Pierwsze i czwarte miejsce zajęły drużyny chłopców MOS Wola w drugim turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Mazowsza w minisiatkówce, w kategorii czwórek, rocznika 1998.

W Ostrołęce odbył się drugi turniej eliminacyjny Mistrzostw Mazowsza „czwórek”. W zawodach wystartowało 20 drużyn, z czego MOS reprezentowały 3 zespoły trenera Konrada Copa.

Składy drużyn:

MOS I: Daniel Grzymała, Kamil Rusak, Adrian Kacperkiewicz, Max Warzywoda, Wiktor Siewierski

MOS II: Maciej Kuć, Mateusz Perkowski, Kacper Żabicki, Aleksander Świątek

MOS III: Arkadiusz Zgoda, Bartosz Leśniewski, Kamil Krukowski, Maciej Kusiński

Młodzi siatkarze MOS-u ponownie pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując  1 i 4 miejsce.  Chłopcy z MOS-u III (niektórzy po raz pierwszy wystąpili w barwach klubu z Woli) przeszli przez eliminacje i awansowali do najlepszej szesnastki. Tam po bardzo dobrym pojedynku przegrali na przewagi 24-26 z ekipą Plas-u I. Jednak ich występ należy ocenić bardzo pozytywnie.

Zawodnicy MOS I i MOS II w turnieju głównym bez problemów pokonali wszystkie drużyny w swoich grupach i uzyskali awans do najlepszej ósemki turnieju. Tam MOS I rywalizował z drużynami z Olimpu Ostrołęka, Metra Warszawa i Plas-u I. Najciekawszym pojedynkiem było spotkanie z Olimpem Ostrołęka, które nasi chłopcy wygrali 25-20 .

MOS II w swojej grupie trafił na zespoły MDK-u I, Czarnych Radom i Stolarki Wołomin. Chłopcy przegrali tylko z ekipą MDK-u 22-25 i awansowali do półfinału z drugiego miejsca. W półfinałach spotkały się drużyny Olimpu Ostrołęka i MDK-u oraz MOS-u I i MOS-u II.

Półfinały wygrali faworyci, więc w finale ponownie rywalizowały ze sobą ekipy MOS  I i MDK, a o trzecie miejsce walczyli gospodarze z Ostrołęki z MOS-em II.

Finał po bardzo dobrej grze wygrali siatkarze MOS-u I Wola 25-18, natomiast drugi zespół nie sprostał drużynie Olimpu, ulegając 19-25. Jednak sam awans do najlepszej czwórki był niewątpliwie sukcesem.

Turniej podsumował trener Konrad Cop:

„Wszystkim chłopcom należą się duże brawa za występ w Ostrołęce. Nasze trzy drużyny zaprezentowały się z dobrej strony i każdego z zawodników chciałbym wyróżnić. Zanotowaliśmy progres w porównaniu z poprzednim turniejem w Jaktorowie i to na pewno cieszy. Jednak nie ustrzegliśmy się kilku prostych błędów, które postaramy się wyeliminować przed turniejem finałowym. Chłopców chciałem szczególnie pochwalić za koncentrację. Zrealizowaliśmy przedsezonowy  cel, jakim było zakwalifikowanie się dwóch drużyn do najlepszej ósemki województwa. 1 i 4 miejsce w łącznej klasyfikacji po dwóch turniejach eliminacyjnych na pewno napawają optymizmem przed zbliżającym się finałem.

Na koniec chciałem złożyć podziękowania moim „młodym gladiatorom” za wspaniały prezent urodzinowy w postaci zwycięstwa w turnieju oraz gromkie „sto lat” odśpiewane na koniec zawodów. Takie chwile odpłacają wszystkie wyrzeczenia i trud włożony w treningi i zapadają głęboko w sercu."