Dwa zespoły młodziczek MOS Wola na podium Mistrzostw Mazowsza

W turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza młodziczek, który odbył się w Legionowie, zespoły MOS Wola zdobyły srebrny i brązowy medal i awansowały do dalszych rozgrywek w Mistrzostwach Polski. Mistrzem Mazowsza zostały młode siatkarki Legionovii.

Historycznym sukcesem zakończył się Finałowy Turniej Młodziczek o Mistrzostwo Mazowsza w Legionowie. Dwie nasze drużyny wywalczyły awans do Mistrzostw Polski zajmując miejsca II – MOS Wola I (rocznik 96 trener Artur Wójcik) i III MOS Wola II (rocznik 97 trener Stanisław Lizińczyk).

Turniej rozpoczął się od "bratobójczego" pojedynku pomiędzy MOSami, w którym zachowana została „hierarchia klubowa” i starsze dziewczęta wygrały 2:0 (25:9, 25:22).

W następnych meczach można by powiedzieć że wszystko „przebiegało zgodnie z planem”:

Legionovia – Nike Ostrołęka 2:0 (28:26; 25:19), LTS Legionovia – MOS II Wola 2:0 (25:9, 25:12), MOS I Wola – Nike Ostrołęka 2:0 (25:23; 25:21).

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w dwóch ostatnich meczach. Najpierw spotkały się ze sobą zespoły Nike Ostrołęka i MOS II Wola. Stawką meczu był brązowy medal i awans do Mistrzostw Polski.

Rewelacyjny mecz rozegrał nasz „młodszy” zespół i pewnie pokonał zespół Nike 2:0 (25:10, 25:19).

Następnie odbył się mecz finałowy pomiędzy LTS Legionovią i MOSem I Wola i był to mecz godny finału.

Wysoki poziom gry, ogromne emocje, a o zwycięstwie decydowały niuanse.

Ostatecznie wygrał zespół LTS Legionovii 2:1 (25:19, 16:25, 15:10). Dla nas taka przegrana wstydu nie przynosi, a styl gry i zaangażowania zawodniczek i rodziców dobrze wróży na przyszłość.

Podsumowując turniej : zespół MOS II sprawił miłą niespodziankę zdobywając brązowe medale w gronie starszych koleżanek, a zespół MOS I potwierdził swój wysoki poziom sportowy zdobywając srebrne medale. Obu zespołom życzymy jak najlepszych wyników w Mistrzostwach Polski.

Trenerzy obu drużyn składają wielkie podziękowania dla rodziców, którzy bardzo licznie i żywiołowo wspierali sportowym dopingiem drużyny MOS-u.

Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:

MOS WOLA I: Prus Zuzia, Nadowska Małgosia, Szustak Małgosia, Nawrot Nina, Brudnicka Kasia, Jastrzębska Paulina, Żywek Gabrysia, Filipiak Wiktoria, Misiak Beata, Drzewiecka Luiza, Latos Magda, Błachut Monika.