Drużyna kadetek MOS Wola awansowała do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski

Zespół kadetek MOS Wola trener Elżbiety Lizińczyk zajął drugie miejsce w turnieju 1/8 MP, który odbył się w Tomaszowie Lubelskim i uzyskał awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Turniej wygrała Tomasovia.

Kadetki MOS-u Wola awansowały do ¼ finałów Mistrzostw Polski. W dniach 11-13.03.2011 uczestniczyły w turnieju 1/8 MP, który rozgrywany był w przyjaznej sali Tomasovii w Tomaszowie Lubelskim. W ‘meczu rozpoczęcia’ turnieju MOS-ianki zmierzyły się z gospodyniami obiektu. Po bardzo ciekawym i stojącym na wysokim poziomie meczu, nasze dziewczyny uległy Tomasovii 1:3 (w setach 25:21, 21:25, 21:25, 20:25).

Następnego dnia przeciwnikiem MOS-u Wola był zespół z  Białegostoku, z którym wygraliśmy 3:0 (w setach 25:12, 25:18, 25:14). Na początku trzeciego seta, kostkę skręciła nasza środkowa Marta Robaszkiewicz, ale pewnie zastąpiła ją Julka Jasik i poziom grania nie zmienił się.

Ostatni mecz był bardzo nerwowy i zacięty, ponieważ decydował o awansie do dalszej części rozgrywek. MOSiR  Jasło stawiał bardzo zacięty opór, walczył ambitnie w polu i nasze dziewczęta musiały mocno sprężyć się aby pokonać go 3:0 (25:18, 25:22, 28:26). Nasze dziewczęta bardzo cieszyły się, szczególnie z ostatniego seta, gdzie to jeden to drugi zespół miał piłkę setową bądź meczową.

Skład kadetek MOSu:

Świercz Ola, Szyjka Iza, Grzeszczak Ola, Gawlik Kamila, Kołtuniak Ola (najlepsza atakująca turnieju), Robaszkiewicz Marta, Mikos Małgosia, Jasik Julka oraz Nagrodkiewicz Kasia, Dziekańska Julita, Grajek Paulina, Olak Monika

Za dwa tygodnie Ćwierćfinały… trzymajcie kciuki! Prawdopodobnie w województwie Świętokrzyskim.

Wyniki turnieju w Tomaszowie Lubelskim , 11-13 marca:

Tomasovia Tomaszów Lubelski - MOS Wola Warszawa 3:1
UKS MOSiR Jasło - MOSPS I Białystok 3:0

MOS Wola Warszawa - MOSPS I Białystok 3:0
Tomasovia Tomaszów Lubelski - UKS MOSiR Jasło 3:0

UKS MOSiR Jasło - MOS Wola Warszawa 0:3
MOSPS I Białystok - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3