Turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza Juniorów w hali MOS Wola na Rogalińskiej.

W hali MOS Wola przy ul. Rogalińskiej przy kompletach publiczności rozgrywany jest turniej finałowy pięciu najlepszych drużyn juniorów na Mazowszu. Zespoły walczą o tytuł mistrza województwa, medale i awans do mistrzostw Polski (awansują trzy pierwsze drużyny).

Od środy do niedzieli najlepsze pięć drużyn rozgrywa turniej finałowy. W środę, w pierwszym dniu turnieju siatkarze MOS Wola pauzowali, a uzyskano nastepujące wyniki:

RCS Czarni Radom - Metro Warszawa 3:1 (25:19)(25:23)(23:25)(28:26)

MKS MDK Warszawa - Net Ostrołeka 3:0 (25:19)(25:15)(25:22)

W drugim dniu zawodów Metro Warszawa pokonało 3:0 (25:22)(25:17)(25:21) drużynę Net Ostrołęka.

W następnym meczu zadebiutowali w turnieju siatkarze MOS Wola Warszawa. Drużyna gospodarzy spotkała się z aktualnym mistrzem Polski juniorów , RCS Czarni Radom. Mecz toczył się przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej publiczności. W pierwszym secie zespół z Radomia od razu uzyskał dużą przewagę, dzięki świetnej zagrywce, z którą siatkarze MOS Wola nie mogli sobie poradzić. Set dla Radomia 25:20.

W drugiej partii siatkarze MOS-u zagrali znacznie skuteczniej. Świetnie funkcjonował blok gospodarzy, siatkarze MOS Wola poprawili zagrywkę. MOS Wola wygrał seta wyraźnie 25:20.

W trzecim secie początkowo gra była wyrównana, z lekkim wskazaniem na siatkarzy Czarnych Radom, którzy prowadzili 6:3, 7:4, 8:6. Po błędzie sędziowskim, krzywdzącym siatkarzy MOS-u, gra gospodarzy zupełnie się rozsypała, a trener Krzysztof Felczak dokonywał zmiany zawodników, sprawdzając dyspozycję rezerwowych. Czarni Radom zupełnie panując na boisku, wygrali wysoko partię 25:16.

Czwarty set to twarda wyrównana walka. Radomianie prowadzili 2 - 3 punktami, ale gospodarze nie zamierzali kapitulować i publiczność obserwowała dobre widowisko siatkarskie, liczne długie wymiany, sporo kontrataków. Przy ogłuszającym dopingu siatkarze MOS Wola doprowadzili do remisu 20:20. Ale w tym momencie siatkarze Czarnych Radom bardzo się zmobilizowali, pokazali klasę mistrzów Polski, zaś gospodarze nie wytrzymali napięcia i popełnili kilka błędów własnych, co przesądziło o przegranej końcówce 21:25 i porażce w całym spotkaniu 1:3.

MOS Wola Warszawa - Czarni Radom 1:3 (20:25)(25:20)(16:25)(22:25)

Skład MOS Wola: Urbański, Bartosiak, Michalak, Nikonowicz , Smoliński, Biernat, Linka (libero) oraz Gluz, Trzciński, Skiepko, Wasilewski.

Czarni Radom: Gonciarz, Łapszyński, Ostrowski, Romać, Michalski, Grzechnik, Filipowicz (libero) oraz Pszenny

Zobacz wyniki wszystkich meczów w dziale ROZGRYWKI »