Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W sobotę na Rogalińskiej startują rozgrywki II ligi mężczyzn.

W najbliższą sobotę rozpoczynają się rozgrywki II ligi mężczyzn sezonu 2010/2011. Drugoligowy zespół siatkarzy MOS Wola rozpocznie sezon we własnej hali meczem z Pronarem Hajnówka , który jeszcze w ubiegłym sezonie grał w I lidze. O przygotowaniach zespołu rozmawiamy z trenerem Krzysztofem Wójcikiem.

 

 
Jak przebiegały przygotowania drużyny do sezonu ?
 
Przygotowania zespołu seniorów do startu w II lidze powoli dobiegają końca. Treningi rozpoczęliśmy 22 sierpnia na tygodniowym obozie w Mławie. We wrześniu trenowaliśmy w Warszawie, rozgrywając także trzy turnieje towarzyskie. Międzynarodowy turniej seniorów na Białołęce udało nam się wygrać , a w następnych turniejach w Olsztynie i Radomiu zajmowaliśmy trzecie miejsca. Zagraliśmy w sumie 15 spotkań kontrolnych, w których w różnych ustawieniach wystąpili wszyscy zawodnicy będący w kadrze zespołu,  a także kilku naszych juniorów i zawodnicy testowani. W mojej ocenie do tej pory przygotowania przebiegały bardzo dobrze, drużyna jest bardzo ambitna i chętna do pracy.
 
Kto będzie reprezentował MOS Wola w rozgrywkach II ligi ?
 
W kadrze znajdują się bardzo młodzi zawodnicy, którzy wywalczyli wiosną awans i skończyli obecnie  wiek juniora, a także kilku starszych graczy, którzy zasilili nas przed sezonem, w tym wychowankowie MOS Wola -  Bartek Kaczmarek i Witek Pawlewicz, który na razie z powodu kontuzji barku  występuje na pozycji libero.
 
Kadra zespołu II ligi mężczyzn MOS Wola w sezonie 2010/2011:
Adrian Bartczak (ur.1991), Konrad Nassalski (1991), Mariusz Schamlewski (1991), Alan Wasilewski (1991), Jakub Trzciński (1991) - wszyscy właśnie ukończyli wiek juniora ; Bartosz Kaczmarek (1989) i  Witold Pawlewicz (1989) - dwa lata temu z zespołem MOS Wola zdobyli mistrzostwo Polski juniorów. Skład uzupełniają najbardziej doświadczeni zawodnicy: Paweł Sutyniec (1980) i Adam Mazur (1986). Zespół będzie  na bieżąco uzupełniany zawodnikami z drużyny juniorów MOS Wola trenera Krzysztofa Felczaka.
 
Jaki cel stawiacie przed zespołem w tym sezonie ?
 
Podstawowym celem na ten sezon będzie utrzymanie drużyny w  II lidze, jednak jeśli pojawi się w trakcie rozgrywek szansa na zajęcie wysokiego miejsca, na pewno będziemy walczyć. Chcemy być w tej lidze także z tego powodu, że to bardzo dobre miejsce do ogrywania najzdolniejszych graczy zespołu juniorów naszego klubu.
 
Przed nami ostatnie kilka treningów przed startem w lidze i chcemy się jak najlepiej przygotować do sobotniego meczu. Jako beniaminka czeka nas trudne zadanie, gdyż od razu trafiamy na spadkowicza z pierwszej ligi – zespół z Hajnówki.
 
Wszystkich kibiców siatkówki, którzy chcą obejrzeć seniorską drużynę MOS Wola w swoim pierwszym II -ligowym meczu zapraszamy do hali przy ul. Rogalińskiej 2. Mecz gramy  w najbliższą sobotę o godz.17,00
 
inf.własna: Paulina Sipak
 

 

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry