III. Międzynarodowy Warszawski Turniej Siatkówki Seniorów" 2010.

Fundacja "Tak dla Sportu" organizuje" Memoriał Tragicznie Zmarłych Zawodników MOS Wola - Dawida Mańkowskiego, Arkadiusza Gołasia i Łukasza Jałozy". Turniej dla drużyn II ligi mężczyzn odbywa się na Białołęce, w dwóch halach sportowych, w sobotę i niedzielę. Drugoligowa drużyna MOS Wola , pod kierunkiem trenera Krzysztofa Wójcika, w pierwszym dniu wygrała 3:0 z Legią i przegrała 0:3 z Czarnymi Radom.

„III Międzynarodowy Warszawski Turniej Siatkówki Seniorów”

Memoriał Tragicznie Zmarłych Zawodników MOS Wola -
Dawida Mańkowskiego, Arkadiusza Gołasia i Łukasza Jałozy

Organizatorem jest Fundacja "Tak dla Sportu"

Relacja ze spotkań zespołu MOS WOLA Warszawa w pierwszym dniu zawodów:

MOS Wola Warszawa - BAS Legia Warszawa 3:0 (16, 20, 22)

MOS Wola: Trzciński Jakub, Bartczak Adrian, Schamlewski Mariusz, Wasilewski Alan, Mazur Adam, Kaczmarek Bartosz, Pawlewicz Witold (libero) oraz Biernat Mateusz, Sutyniec Paweł

Turniej ma charakter szkoleniowy, chcemy sprawdzić różne zestawienia personalne i każdy z zawodników dostaje sznsę pokazania się na boisku w dłuższych fragmentach. Mimo iż nie graliśmy w tym meczu w najsilniejszym zestawieniu zespół zaprezentował się dobrze, dużo lepiej niż w ostatnich sparingach. Nasz nominalny przyjmujący Witek Pawlewicz z powodu kontuzji od dłuższego czasu występuje tylko na pozycji libero i trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo dobrze. W meczu z Legią wszyscy zawodnicy zagrali na dobrym, równym poziomie zdobywając podobną liczbę punktów.

MOS Wola Warszawa - RCS Radom 0:3 (-24, -22, -21)

MOS Wola: Sutyniec Paweł, Bartczak Adrian, Schamlewski Mariusz, Wasilewski Alan, Mazur Adam, Nassalski Konrad, Pawlewicz Witold (libero) oraz Nikonowicz Robert, Bartosiak Mateusz, Biernat Mateusz, Trzciński Jakub.

Spotkaliśmy się w tym meczu z bardzo wymagającym rywalem, który miał już na swoim koncie porażkę w turnieju (z UWM Olsztyn). Radomianie byli bardzo skoncetrowani i przez cały mecz popełnili bardzo mało błędów własnych. Mimo tego nasz zespół kontrolował w pierwszym secie wynik prowadząc przez długi czas 3 punktami. W końcówce przytrafiło nam się kilka prostych błędów, które drużyna z Radomia wykorzystała i doprowadziła do stanu 24:24 zdobywając później 2 punkty. W kolejnym secie Radom zagrał na jeszcze wyżym poziomie, nie myląc się ani razu w ataku i psując jedną zagrywkę. Nasz młody zespół dostosował się do tego poziomu grając dobrze całego seta znów przegraliśmy w końcówce. W trzecim secie przeciwnik uciekł na kilka punktów, które staraliśmy się odrabiać, prawie nam się to udało ale przy stanie 21:22 sędzia podjął niezrozumiałą decyzję zabierając naszej drużynie punkt po ataku Konrada Nassalskiego. Niestety zdenerwowanie w naszej ekipie przełożyło się na przegranie kolejnej końcówki seta. Mimo porażki zespół zaprezentował się dobrze, a wyróżniającym się zawodnikiem był Paweł Sutyniec zdobywając 21 pkt.