Awans Młodziczek MOS WOLA Warszawa z pierwszego miejsca do 1/4 Mistrzostw Polski.

Dobre wieści z Białegostoku, gdzie nasze Młodziczki rozgrywały turniej 1/8 Mistrzostw Polski. Do menu wczorajszego zwycięstwa , młodziczki trenera Patriaka dopisały dzisiaj kolejne dwa i z pierwszego miejsca awansowały do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski.

WAN MOS WOLA WARSZAWA -  MLKS TUCHOLANKA TUCHOLA    2-0 (25:7, 25;10)

MVP zespołu: Maja Bieniecka

KS BAS BIAŁYSTOK -  WAN MOS WOLA WARSZAWA    1-2 (25:19, 14: 25, 15:3)

MVP  zespołu: Maja Zalewska

WAN MOS WOLA WARSZAWA - MKS Kris - Bus ZRYW VOLLEY IŁAWA   2-0 (25:14, 25:16)

MVP zespołu: Lena Oleksiuk

Podsumowanie trenera Patriaka: "...Pierwszy mecz z Tucholą zagraliśmy bardzo dobrze. Wygraliśmy do 7 i 10. Bardzo skuteczna zagrywka Leny Oleksiuk , która zdobyła 15 pkt, dołożyła się do niej kolejna skuteczna zagrywka Mai Bieleckiej (9pkt). Wszystkie zawodniczki nie popełniały błędów więc dominacja naszego zespołu była znacząca. W drugim meczu z BAS Białystok w pierwszym secie nastąpił totalny paraliż , 16 błędów własnych i przegrywamy seta do 19. W drugim secie zaczynamy grać coraz lepiej w każdym elemencie i wygrywamy do 16. W trzecim secie pełna dominacja naszego zespołu, świetnie zaczyna Maja Zalewska na zagrywce i zdobywa 6 pkt. Później cały zespół gra jak z nut - wygrywamy do 3 pkt. a Maja Zalewska w pełni zasługuje na wyróżnienie. Trzeci mecz bez historii, pełna kontrola naszego zespołu i wygrywamy do 14 i 16. ..."

Komentarz Ady Jankiewicz po zakończonym turnieju 1/8 MP: "...Właśnie zakończyłyśmy turniej 1/8 Mistrzostw Polski. W pierwszym meczu absolutnie zdominowałyśmy MLKS Tucholanka Tuchola. Kolejnego dnia zagrałyśmy z gospodarzem BAS Białymstokiem. W pierwszym secie popełniałyśmy mnóstwo błędów w zagrywce, co spowodowało przegranie go. Natomiast w kolejnym secie i tie breaku zagrałyśmy swoją siatkówkę. Ostatni mecz z klubem Zryw Volley Iława wygrałyśmy 2:0. Był to jeden z lepszych turniejów w naszym wykonaniu. Wchodzimy do 1/4 z pierwszego miejsca. Teraz czekają nas 2 tygodnie intensywnej pracy z trenerem Januszem Patriakiem. Jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowane i mamy nadzieję, że kolejny turniej zagramy równie dobrze..."

Komentarz Julii Zych: "...Turniej zaczęłyśmy od meczu z Tucholą,  który poszedł nam bardzo dobrze i seria zagrywek Leny Oleksiuk i Mai Bienieckiej spowodowała nie inny wynik końcowy meczu jak 2:0 , drugi mecz w niedziele grałyśmy z gospodarzami . Mecz nie zapowiadał się dobrze po przegranej pierwszego seta,  ale na szczęście nie wzruszyło to nami bardzo , podniosłyśmy głowy do góry i wygrałyśmy kolejne dwa sety,  z czego jeden (ostatni) skończył się wynikiem 15:3 Na ostatni już mecz wyszłyśmy z dobrym nastawieniem i słusznie,  bo z Ilawą wygrałysmy 2:0 bez większego wysiłku,  dzięki temu awansujemy do 1/4 Mistrzostw Polski..."

Skład zespołu WAN MOS WOLA Warszawa: Michelle Mogentale,  Wiktoria Pociej,  Maja Zalewska,  Maja Wintmiller,  Weronika Wincek , Maja Bieniecka , Hania Smoleńska,  Pola Żuk, Julia  Zych , Ada Jankiewicz, Zosia  Kulka,  Alicja Sobolewska, Blanka  Wydrych , Kamila Sinczuk,  Paulina Wojciechowska,  Lena Oleksiuk

Trener: Janusz Patriak