Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Puchar Woli pojechał do Olsztyna ! UKS Tempo-25 Olsztyn wygrał 23.Turniej WOLA-CUP ' 2009

Tempo Olsztyn pokonało 2:0 MKS MDK Warszawa w finale 23. Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Młodzików WOLA-CUP ' 2009 z udziałem 16 drużyn z 4 krajów. Młodzicy MOS I Wola , trenera Mateusza Osakowicza, zajęli 5. miejsce.


Tempo Olsztyn pokonało 2:0 MKS MDK Warszawa w finale 23. Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Młodzików WOLA-CUP 2009 z udziałem 16 drużyn z 4 krajów. Młodzicy MOS Wola I  , trenera Mateusza Osakowicza zajęli 5. miejsce.

Przez trzy dni w nowej wolskiej hali sportowej przy ul. Deotymy w Warszawie szesnaście drużyn rozegrało, grając jednocześnie na trzech boiskach,  48 spotkań, aby wyłonić zdobywcę Pucharu Woli.

Zwycięzcami 23. Międzynarodowego Turnieju WOLA - CUP 2009 , zorganizowanego przez MOS Wola Warszawa zostali siatkarze UKS Tempo -25 Olsztyn i to oni odebrali z rąk wiceburmistrza Dzielnicy Warszawa - Wola, pana Pawła Pawlaka okazały puchar i złote medale. Olsztynianie, podopieczni trenera Błażeja Kolpego , pokonali w finale turnieju 2:0 (25:20)(25:20) warszawski zespół MKS MDK , trenera Michała Rybaka.

W meczu o trzecie miejsce AZS Olsztyn pokonał Gwardię Wrocław 2:1 i zdobył brązowe medale.

Gospodarze turnieju, młodzi siatkarze MOS Wola I Warszawa zajęli piąte miejsce, zwyciężając 2:0 (25:21)(25:23) Polonez Wyszków.

Najciekawszymi spotkaniami w turnieju były mecze półfinałowe , które stały na wysokim poziomie. W jednym półfinale MKS MDK Warszawa , po bardzo dobrej grze, pokonał Gwardię Wrocław 2:0 (25:23)(25:18). W drugiej parze spotkały się dwa zespoły olsztyńskie, a lepszy okazał się UKS Tempo, wygrywając z AZS Olsztyn 2:0 (25:17)(25:19).

Oceniając poziom sportowy turnieju dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki powiedział:

Każda drużyna startująca w turnieju rozegrała 6 spotkań, co było dużą dawką dla młodych chłopców z rocznika 1995, ale była to świetna okazja dla trenerów, aby w towarzyskim turnieju sprawdzić formę wielu zawodników.
Uważam, że sporo spotkań stało na bardzo wysokim poziomie i mogliśmy oglądać w akcji wielu bardzo utalentowanych i o świetnych warunkach fizycznych chłopców, z których w przyszłości powinni wyrosnąć dobrzy siatkarze.
Życzę im, by osiągnęli taki poziom sportowy, jak startujący w minionych latach w naszym turnieju WOLA - CUP tak znani później siatkarze , jak chociażby Arek Gołaś, Paweł Zagumny, Paweł  Papke, Zbyszek Bartman, Grzesiu Łomacz , czy reprezentant Niemiec Bjoern Andrae oraz wielu innych.Wszytkie drużyny startujące w turnieju WOLA-CUP 2009 otrzymały puchary, ale ten największy i najcenniejszy pojechał do Olsztyna. Siatkarze trzech najlepszych drużyn otrzymali  z rąk burmistrza Woli medale.

Organizatorzy ufundowali także statuetki siatkarza dla najlepszych zawodników poszczególnych ekip, wybranych w plebiscycie trenerów.

Międzynarodowy Turniej "WOLA - CUP" jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków  m.st. Warszawy.


W turnieju startowały trzy ekipy zagraniczne, które musiały uznać wyższość drużyn polskich, a najwyższy poziom z nich prezentowała drużyna Aon Hot Volleys Wiedeń, która zajęła 7. miejsce i mimo tego, że dwóch znaczących zawodników nagle zachorowało i nie mogło grać w turnieju, wiedeńczycy byli bliscy awansu do czwórki. Trenerką zespołu z Wiednia jest była świetna siatkarka Nina Muradian - Sawitzki, wicemistrzyni olimpijska, jeszcze w barwach Związku Radzieckiego.

 Końcowa kolejność drużyn w 23. Międzynarodowym Turnieju WOLA - CUP 2009  i najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach:

 1.  UKS Tempo 25 Olsztyn                                        Michał Augustynowicz
 2.   MKS-MDK Warszawa   Mateusz Antoszewski
 3.  AZS  Olsztyn  Marcin Perzanowski
 4.  Gwardia Wrocław  Paweł Stec
 5.  MOS I Wola Warszawa  Bartosz Maszewski
 6.  Polonez Wyszków  Łukasz Dyl
 7.  Aon hot Volleys Wiedeń  Nenad Nikolić
 8.  UKS Oczko Białystok  Rałaf Ołtarzewski
 9.  UKS Plas Warszawa  Cezary Wąsik
 10.  Metro  Warszawa  Adrian Wielicki
 11.  Wilga Garwolin  Mateusz Prudzuński       
 12.  MOS III Wola Warszawa  Mateusz Żyluk
 13.  VC Dresden  Georg Zobel
 14.  Slavia Svidnik  Daniel Klimak
 15.  Olimp Ostrołęka  Przemysław Grochocki
 16.  MOS II Wola Warszawa  Jakub Choromański

Skład zwycięskiego zespołu Tempo Olsztyn :
Michał Augustynowicz, Rafał Maluchnik, Michał Tomczak, Konrad Gawrewicz, Mateusz Wierciszewski, Kacper Wilczewski, Karol Chabros, Maciej Petelczyk, Rafał Mucha, Kamil Michalczyk, Artur Wardaliński, Igor Sadżuga (libero). Trenerem  drużyny jest Błażej Kolpy.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry