MOS WOLA Warszawa

28.03.2024, 13:17

Emocje do końca. Zwycięstwo drugiego zespołu Juniorów nad Czarnymi Radom

Emocje od początku do końca spotkania. Wiadomo było, nie będzie to łatwe spotkanie, zwłaszcza, że na koncie mieliśmy przegraną z zespołem Czarnych Radom. Dzisiaj grały z tym zespołem kibice oraz ściany, bo przy zmieniającym się wyniku raz dla rywali , a za chwilę dla gospodarzy trudno było przewidzieć ostateczny wynik. To czego nasi panowie nie zrobili na wyjeździe uczynili dzisiaj, pokonując przyjezdnych 3-0. Brawo!!!

Drugi zespół Juniorów pokonał gości z Radomia w stosunku 3:0. Po wyniku wydawać by się mogło, że spotkanie było jednostronne, ale praktycznie w każdym secie zwycięstwo było minimalne.

Podopieczni trenera Tomasza Keller po zaciętym meczu z nawiązkom zrewanżowali się za mecz wyjazdowy (porażka 1:3) i bez straty seta odprawili gości do domu. Patrząc na wynik spotkania 3:0 można wysnuć wnioski, że spotkanie trwało godzinę z prysznicem, jednak tak naprawdę wszystkie sety rozstrzygały się w samej końcówce, dzięki zimnej krwi gospodarzy (25:22,25:23,25:23). Co więcej to Radomianie często prowadzili grę, ale w ostatecznym rozrachunku wyższą kulturę gry w końcówkach zachowali właśnie wolscy Juniorzy. Dobrze funkcjonowały też przeprowadzone zmiany. Pierwszego seta zakończył wprowadzony chwilę wcześniej na podwyższenie bloku Weber, w 3. secie z kolei pomogła seria na zagrywce Radowskiego. W całym meczu z bardzo dobrej strony pokazał się też młody Kacper Krzemiński (rocznik 2005), który po wejściu na boisku pokazał się z bardzo dobrej strony na przestrzeni całego meczu.

- Zagraliśmy kolejny ciekawy mecz – mówi Tomasz Keller, trener Juniorów. - Po wygranej z Metrem II, zrobiliśmy kolejny krok do przodu, dodatkowo ograniczając liczne przestoje grze, spowodowane niewymuszonymi błędami. Zaaplikowaliśmy przeciwnikom też kilka asów i często odrzucaliśmy ich od siatki zagrywką cieszy, że wykorzystaliśmy swoje atuty - dodaje trener Keller.

Zespół od początku meczu skutecznie trzymał zagrywkę, co utrudniało przeciwnikom atak po przyjęciu i pozwoliło nam na zdobycie dużej ilości punktów z kontrataków – mówi Piotr Pyskło, asystent trenera. Mimo dosyć wyrównanych setów, zawodnikom z MOSu udało się zachować spokój i opanowanie w końcówkach, co dało nam zwycięstwo 3:0 – dodaje Pyskło.

UMKS MOS WOLA  II Warszawa - RCS Czarni Radom   3-0 (25:22, 25:23, 25:23)

Skład zespołu juniorów MOS WOLA : Olszewski P., Popielski M., Srokosz M., Witkowski M., Kuliński P., Radowski D., Krzemiński K., Weber B., Miecznikowski  M.(K), Kuchta J.(L)

Trener: Keller Tomasz

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa