Drugi zespół kadetów po wyrównanym meczu wygrywa z RCS Czarnymi Radom

Podopieczni trenera Damiana Włocha na własnym parkiecie pokonali zespół RCS Czarnych Radom 3:2.

Premierową partię spotkania lepiej rozpoczęli nasi zawodnicy (4:1, 8:6). Zawodnicy z Radomia jednak odrobili straty (14:14) i rozpoczęła się wyrównana gra obu ekip, niestety kilka błędów po naszej stronie i to przeciwnicy wychodzą na prowadzenie. Ostatecznie przegrywamy pierwszego seta 21:25.

W drugim secie goście szybko uzyskali przewagę, którą utrzymywali w środkowej części. W końcówce wydawało się, że Czarni pewnie wygrają tę partię, jednak nasi zawodnicy ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego (24:24). Niestety, dwie decydujące akcje tej części meczu padły łupem rywali (24:26).

Trzeci set przypominał przebiegiem seta drugiego. Tylko tym razem to nasi kadeci lepiej wytrzymali końcówkę wygrywając 25:23.

W czwartym secie od początku zawodnicy trenera Włocha przejęli inicjatywę na parkiecie. W środkowej części seta zbudowali przewagę (16:12), kontrolując sytuację na boisku. Pewnie zwyciężyli w tej partii 25:18.

Zwycięzcę spotkania musiał więc wyłonić tie-break. W nim, po wyrównanych pierwszych akcjach, tak jak w czwartym secie przewagę zaczęli budować kadeci MOSu. Przy zmianie stron mieli cztery punkty przewagi (8:4). Do końca meczu, wolscy siatkarze nie pozwolili rywalom na odrobienie strat, wygrywając 15:9 i cały mecz 3:2!

MOS Wola II Warszawa - RCS Czarni Radom 3:2 (21:25, 24:26, 25:23, 25:18, 15:9)

Skład MOS Wola II: Pawlak W. (kapitan), Szlachcikowski F., Sioćko M., Satkiewicz J., Miedziński A., Klacza J., Roszkowski K., Lazar M., Borkowski D., Bilski M., Grzymała H., Kupiec M. (libero), Frączyk J. (libero)