Chłopcy z MOS Wola - rocznik 1996 z Pucharem Burmistrza Wołomina.

Chłopcy z rocznika 1996 trenera Pawła Wasilewskiego, bardzo dobrze spisali się w Turnieju o Puchar Burmistrza Wołomina, z okazji 90-lecia miasta Wołomin, zajmując pierwsze i trzecie miejsce w zawodach , w których startowało 12 drużyn.

W ostatnią sobotę, 23 V odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Wołomina w Minisiatkówce Chłopców zorganizowany z okazji 90-lecia miasta Wołomin. Grali w nim chłopcy z rocznika 1996 w kategorii czwórek.

Pierwsza drużyna MOS wygrała turniej, a druga zajęła 3 miejsce.

W turnieju zagrali:

- MOS Wola I: Michał Włostowski, Kuba Brudziński, Maks Szatecki, Daniel Gałęzowski, Kamil Rusak

- MOS Wola II: Alek Gardziński, Piotr Fedorczyk, Kuba Mroczek, Adrian Górski, Marcin Czyżewski

W turnieju wzięło udział 12 zespołów, podzielonych na 3 grupy eliminacyjne. Obie nasze drużyny wygrały wszystkie mecze w fazie grupowej i znalazły się w strefie medalowej. O miejsce na podium walczyła także pierwsza drużyna gospodarzy.

W fazie finałowej mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów (do 15 punktów). Była to pierwsza okazja dla zawodników rocznika 1996 do zagrania „prawdziwych” meczów siatkówki (na zawodach minisiatkówki rozgrywane są pojedyncze sety).

Wyniki meczów grupy finałowej:

Junior Stolarka I Wołomin – MOS Wola II Warszawa   2:0

MOS Wola I Warszawa – MOS Wola II Warszawa   2:0

Junior Stolarka I Wołomin – MOS Wola I Warszawa   0:2

MOS Wola I wygrał oba mecze i zajął pierwsze miejsce w turnieju, a MOS Wola II zajął trzecie miejsce.

Tydzień temu w czasie turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Mazowsza MOS I przegrał (na przewagi) ze Stolarką Wołomin i tym samym stracił szansę na grę o miejsca 1-3 (zajął 4 miejsce). Tym razem nasi zawodnicy zrewanżowali się przeciwnikom, i to na ich terenie.

Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, rozgrywki przebiegały sprawnie i w dobrej atmosferze. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali medale i puchary a wszyscy uczestnicy turnieju słodki poczęstunek.

Naszym chłopcom dużą radość sprawiły zdobyte medale. Ciężko trenowali cały rok i obie drużyny rocznika 1996 zajmowały wysokie miejsca na zawodach, jednak najczęściej były to miejsca poza podium. Miłym akcentem na koniec sezonu są więc złote i brązowe medale, które młodzi zawodnicy z dumą zabrali do domów.