Jeśli uczyć się to od lepszych....

Faworytem dzisiejszego meczu w ramach I ligi juniorek był zespół LTS Legionovia Legionowo. O trzy lata starsze rywalki przewyższały nasze dziewczęta nie tylko warunkami fizycznymi ale również dojrzałością siatkarską. Mimo przegranej 0-3 parkiet kadetek MOS WOLA wypełniała żywiołowość i waleczność .

O ile zespół rywalek charakteryzował spokój boiskowy, o tyle kadetka II MOS WOLA  wirowała powietrze na swoim boisku walcząc o każdą piłkę.  Młodzieńczość i waleczność nagradzana nie tylko brawami kibiców ale niejednokrotnie skutkowała zdobytymi punktami. Od samego początku inicjatywa grze należała do przeciwniczek z LTS, który zmuszał nasze siatkarki do gry w obronie.  Zbierane doświadczenie boiskowe z  lepszymi siatkarkami z Legionovii jest lekcją drogą ale niebezsensowną, bo pokazuje  , że recepty na zdobywane punkty należało szukać sposobem i przebiegłością.

W drugim secie Mosowianki nawet objęły 4 punktową przewagę (7-3) i przez połowę seta walczyły jak z równym sobie zespołem. Mecz zakończył się wynikiem przewidywalnym , ale obraz gry naszego zespołu nie frustrował a nawet długimi fragmentami mógł się podobać.

Naszym rywalkom gratulujemy i dziękujemy za rywalizację !

UMKS MOS WOLA Warszawa II - LTS Legionovia Legionowo  0-3 (14:25, 13:25, 10:25)

Skład zespołu MOS II: Rek J., Wyszkowska K., Kulik A., Jackiewicz Z., Bartosiewicz A., Czajkowska z., Auron N., Buczyńska M. (K), Zielińska O., Tyszka O., Chyska A.(L), Salbert J.(L)

Trener : Krukowski Radosław

Trener II: Płużyczka Krzysztof