Udany weekend drugiego zespołu młodziczek 2 w turnieju rozstawieniowym.

Dwa dni turnieju rozstawieniowego drugiej Młodziczki MOS WOLA Warszawa pozwalają patrzeć optymistycznie . Zespół trenera Krzysztofa Płużyczki dzisiaj został sklasyfikowany w II lidze.

Młodziczki II w sobotę grały w turnieju w Międzyborowie. Pewnie wygrały dwa mecze w grupie i o granie w niedzielę walczyły z zespołem Lesznowola. W tym meczu także od początku przeważał zespół z Warszawy. Dzięki tej wygranej dziewczyny miały szansę grać kolejnego dnia o miejsca w wyższych ligach.

MOS II - LKS Wrzos Międzyborów 2:0

MOS II - UKS Orlęta Raszyn 2:0

MOS II - UKS Lesznowola 2:0

W niedzielę poprzeczka postawiona była nieco wyżej. Pierwszy set z LTS 1 to pewna wygrana przeciwniczek. W drugim secie zespół wyciągnął wnioski i prowadził nawet 18-11. Niestety doświadczenie przeciwniczek zrobiło swoje i ostatecznie przegraliśmy 23-25.

W kolejnym meczu podejmowaliśmy zespół Saska Warszawa. Młodziczki II przejęły kontrolę praktycznie od początku pierwszego seta i wygrały go pewnie. Zmiana stron nie rozproszyła młodych zawodniczek i także w tym secie dominowały od początku do końca. W trzecim meczu po drugiej stronie stanął gospodarz turnieju - Radomka Radom. Radomka wypracowała sobie znaczną przewagę, jednak w końcówce dzięki dobrej grze zdołaliśmy dogonić przeciwnika. Niestety ostatnie punkty padły łupem przeciwnika. Drugi set znowu pokazał, że dziewczyny nie rozpamiętują porażek i niepowodzeń. Stopniowo budowana przewaga od początku seta dała pewne zwycięstwo. Będąc na fali wznoszącej po drugim secie, zaczęliśmy tie breaka od wyniku 8-0 co pozwoliło spokojnie kontrolować przebieg spotkania.

Turnieje przedsezonowe z zespołami znacznie starszymi i lepszymi, posiadającymi więcej ogrania przynoszą efekty. Zespół nabiera pewności w grze i wiary we własne umiejętności.

MOS II - LTS 0:2

MOS II - Saska Warszawa 2:0

MOS II - Radomka I Radom 2:1

Skład zespołu: Julia Drwięga, Agata Gulbinowicz, Michalina Grudzień, Zuzanna Kałkowska, (K) Julia Korneluk, Małgorzata Kulka, Dominika Osóbka, Aleksandra Wójcik, Inga Wysocka, Aleksandra Zając, Kazuro Zuzanna

Trener: Krzysztof Płużyczka