Turniej rozstawieniowy Młodzików za nami.

26 września w Grodzisku Mazowieckim został rozegrany Turniej rozstawieniowy Młodzików. W turnieju rywalizowało trzy zespoły MOS WOLA: MOS WOLA I -trener Mateusz Behr, MOS WOLA II - trener Robert Szumowski, MOS WOLA III - trener Adam Nowik.

W niedzielę 26 września swoje ligowe rozgrywki rozpoczęli Młodzicy MOS Wola. W pierwszym turnieju rozstawieniowym podejmowali zespoły KPS Siedlce, UKS Trójka Kobyłka oraz MKS MDK Warszawa. Ostatecznie po nierównej grze chłopcy zajęli pierwsze miejsce w grupie i w najbliższym turnieju ligowym rozpoczną grę w najwyższej lidze. Pierwszy mecz z KPS Siedlce to mecz z młodszymi chłopcami z rocznika 2008 i 2009. Spokojny, kontrolowany mecz i zwycięstwo 2:0 (25:13, 25:3). W drugim meczu podjęliśmy gospodarza turnieju rozstawieniowego - zespół Trójki Kobyłka. Mecz rozpoczęty ospale (być może jedną nogą jeszcze byliśmy w poprzednim meczu). Po szarpanym secie, ostatecznie zapisaliśmy go na swoje konto 27:25. W drugim secie wyciągnęliśmy wnioski z gry własnej i przeciwnika. Set do 17 i cały mecz 2:0. W trzecim meczu podejmowaliśmy zespół MKS MDK Warszawa. Przed spotkaniem wiedzieliśmy, że potrzebujemy jednego seta, żeby wygrać grupę. Cały mecz to liczne przestoje obu drużyn, które seriami traciły punkty. W tym dziwnym meczu, nerwowym, pełnym błędów meczu pierwszy set dla zawodników MOSu 25:21. Drugiego seta, mimo prowadzenia 12:6 nie zdołaliśmy dociągnąć do końca i po dużej niemocy w ataku przegraliśmy ostatecznie 25:17. W trzecim secie zespół z MDK potwierdził, że w tym meczu byli po prostu lepsi - 15:10 i cały meczu dla MDK 2:1.

Trener Mateusz Behr po turnieju: „Wykonaliśmy plan minimum czyli zajęcie pierwszego miejsca w grupie i awans do pierwszej ligi młodzików, gdzie będziemy się bić z najlepszymi drużynami na Mazowszu i za to duże brawa dla chłopaków. Nie jestem jednak do końca zadowolony z naszej postawy. Zdarzały nam się bardzo duże przestoje, nie kończyliśmy ataków na skrzydłach, przeciwnicy nas mocno przyciskali zagrywką, która sprawiała nam również duże problemy. Jak mówią niektórzy trenerzy - były momenty - momenty walki i olbrzymiego zaangażowania, przeplatane z przygnębieniem i totalną niemocą. Wiemy nad czym mamy pracować. Mocno wierzę w ten zespół, bo serce do walki pokazywał już w rozgrywkach towarzyskich przedsezonowych. Teraz trzeba do tego wrócić, rozniecić tę iskrę i walczyć dalej.

Skład zespołu MOS WOLA I: Adam Gontarz Adrian Rudnicki Krzysztof Baran Hubert Grzymała Jakub Barnaś Wiktor Raczyński Hubert Skulimowski Maksym Kusy (kapitan) Michał Mizak Oskar Joszczuk Mateusz Powichrowski Mateusz Cesarek (libero). Trener: Mateusz Behr

UMKS MOS Wola Warszawa II - RCS Czarni Radom II 2:0
Turniej pewnie wygrał pierwszy zespół Czarnych Radom. O dalszej kolejności i awansie do poszczególnych lig zadecydują małe punkty, ponieważ 3 zespoły mają po jednej wygranej po 2:0 i dwie przegrane po 0:2.
Skład zespołu UMKS MOS Wola II: Antoni Balcerski, Stanisław Balcerski, Adam Kreński, Franciszek Kożuchowski, Tymoteusz Rzońca, Antoni Radkiewicz, Franciszek Mańkowski, Patryk Rubnikowicz, Wiktor Grabias, Adam Ryczywolski, Piotr Czech, Wiktor Kucharczyk, Mateusz Chrulski, Igor Malak-Pętlicki
Trener: Robert Szumowski
Podsumowanie trenera: "Pierwszy turniej o Mistrzostwo Mazowsza za nami. W pierwszym meczu, z Legią, chłopcy byli wyraźnie stremowani i choć mecz był bardzo wyrównany, przegraliśmy sety w końcówkach przez własne błędy. W drugim meczu musieliśmy uznać wyższość pierwszego zespołu z Radomia (chłopcy z rocznika 2007). W trzecim meczu z drugim zespołem Radomia (chłopcy z rocznika 2008) zagraliśmy na dobrym poziomie i pewnie pokonaliśmy rówieśników w Czarnych Radom. Niestety nie wiemy które miejsce zajmiemy ostatecznie i do której ligi trafimy, ponieważ będą liczone małe punkty. Widać że chłopcy rozkręcają się z meczu na mecz i z optymizmem czekam na dalsze etapy rozgrywek. W przyszły weekend jedziemy na ciekawy turniej do Suwałk zdobywać kolejne boiskowe doświadczenia. Dziękuję chłopcom z grę w dzisiejszym turnieju oraz kieruję podziękowania do rodziców chłopców za doping i wsparcie. BRAWA dla Państwa!"

Startujący zespół UMKS MOS Wola 3 w składzie: BĄK Paweł ,IDZIAK Antoni ,JEDLIŃSKI Tymon ,KARMOLIŃSKI Nikodem, MALINOWSKI Mikołaj ,RUDNICKI Teo Antoni, SADLOK-LONC Jeremiasz , SOBCZYK Bruno , ZAJKOWSKI Kamil , ŻERKO Franciszek
Zespół zajął drugie miejsce w swoim turnieju.
UKS Sparta Grodzisk Maz. - UMKS MOS Wola Warszawa 2 -0 ( -12, -24)
KS Saska Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa 0 - 2 ( -17, -20)
UKS Orlęta Raszyn - UMKS MOS Wola Warszawa 0 - 2 (20 , 18)
Trener: Adam Nowik

Wszystkim siatkarzom dziękujemy za walkę na parkiecie  a rodzicom za organizację transmisji live.