Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

WYPOWIEDZI TRENERÓW I ZAWODNIKÓW PO FINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW

UMKS MOS Wola Warszawa, SKPS Dunajec Nowy Sącz i KS Metro Warszawa, taka była kolejność czołowej trójki drużyn w zakończonych w niedzielę w Będzinie mistrzostwach Polski młodzików. Czempionat komentowali uczestnicy. Wśród nich Aleksander Nowik i Wojciech Pawlak. Zapraszamy do lektury.

Aleksander Nowik, najlepszy atakujący mistrzostw, MOS Wola Warszawa:
– Radość w drużynie jest ogromna, aż ciężko to opisać. Nie dość, że wygraliśmy mistrzostwo Polski, ale dokonaliśmy tego z tylko jedną porażką w sezonie. Ja osobiście jestem dumny z tych chłopaków, ponieważ widziałem jaki ogromny progres poczynili przez ten rok i oczywiście brawa im za to. Myślę, że osobne podziękowania należą się naszemu sztabowi: trenerowi Damianowi, który jest ojcem tego sukcesu oraz  trenerowi Konradowi, który dzielił się z nami swoim ogromnym doświadczeniem. Myślę również, że na brawa zasługuje nasz statystyk Franek Melaniuk, który świetnie wszedł w buty swojego mistrza Kacpra Goździkiewicza, co na pewno nie było proste. Na koniec chciałbym pozdrowić moich rodziców, którzy jak widać udanie zaszczepili we mnie siatkówkę. I jeszcze chciałbym pozdrowić, czy bardziej podziękować Oliwi Dudek, która jest dla mnie ogromnym wsparciem. Jej też dedykuję ten medal, ponieważ przez problemy zdrowotne niestety nie mogła się pojawić na turnieju, a wiem, jak bardzo jej na tym zależało. A czy lepiej smakuje mi złoty medal mistrzostw Polski czy brązowy mistrzostw Europy... Zdecydowanie medal mistrzostw Europy. Samo granie na arenie międzynarodowej dla kraju to marzenie każdego sportowca. A co dopiero medal na tak prestiżowym turnieju.

Wojciech Pawlak, kapitan i rozgrywający MOS Wola Warszawa:
– Wydaje mi się, że każdy rozgrywający chciałby skończyć mecz (a szczególnie taki) kiwką. Mieliśmy założenie, żeby grać do Olka Nowika, jednak on nie skończył dwóch piłek w jednej akcji, więc nie pozostało mi nic innego niż kiwnąć i udało się! Jest to na pewno coś niesamowitego i niezwykłego. Każdy z nas spełnił swoje marzenie, a więc i ja, i każdy z nas jest naprawdę bardzo szczęśliwy.

Źródło: 

https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/21435-wypowiedzi-trenerow-i-zawodnikow-po-finalach-mistrzostw-polski-mlodzikow

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry