MOS WOLA Warszawa

29.03.2024, 12:04

SIATKARZE MOS WOLA ZOSTALI MISTRZAMI POLSKI!!

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa wywalczyli w Będzinie złote medale Mistrzostw Polski w kategorii młodzik. Podopieczni trenera Damian Włocha w wielkim finale pokonali Dunajec Nowy Sącz 2:0. Marcin Kalicki

Po zakończeniu rozgrywek grupowych w półfinałach znalazły się dwie stołeczne drużyny UMKS MOS Wola Warszawa i KS Metro Warszawa. Ursynowianie zmierzyli się w nich z Dunajcem, zaś na przeciwko Wolan stanęli młodzi siatkarze Trefla Gdańsk. „Metrowcy” ulegli zespołowi z Nowego Sącza, a MOS pokonał drużynę z Pomorza i to prowadzeni przez trenera Włocha zawodnicy zapewnili sobie udział w finale.

W dzisiejszych dwóch ostatnich spotkaniach warszawianie pokazali wielką klasę i umiejętności. Najpierw KS Metro wywalczyło brązowe medale, a następnie do walki o złoto przystąpili siatkarze z Rogalińskiej. Po porażce w fazie grupowej z Dunajcem tym razem młodzi zawodnicy z Woli zagrali perfekcyjnie, udanie rewanżując się przeciwnikom. Zwycięstwo 2:0 i złote medale powędrowały na szyje siatkarzy MOS Wola Warszawa.

Mistrzami Polski w sezonie 2020/2021 zostali: Wojciech Pawlak, Dawid Walenciak, Aleksander Nowik, Filip Szlachcikowski, Mikołaj Sioćko, Jakub Krzemiński, Daniel Chodorowski, Gabriel Cieślik, Jan Frączyk, Kuba Satkiewicz, Dawid Borkowski, Adrian Kita, Kajetan Stojek, Jan Klacza, Maciej Lazar.