Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Gramy jutro w finale Mistrzostw Polski Młodzików

Emocje od samego początku w pierwszym półfinałowym meczu na finiszu Mistrzostw Polski Młodzików w Będzinie. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Trefla Gdańsk i MOS WOLA Warszawa. To nie tylko rywalizacja na parkiecie ale również rywalizacja charakteru i odporności. Dzisiejszą rywalizację siatkarsko – osobowościową wygrywa nasz zespół Młodzików MOS WOLA Warszawa. Grali sercem i głową , pokazali swoje umiejętności i intelekt. Tak się dąży do sukcesu!!! Brawo Młodzicy!!!!

Nasz zespół wobec silnej zagrywki rywali pokazał opanowanie i spokój, skrzętnie odrabiając różnicę punktową w pierwszym secie. Siatkarze Trefla zatrzymują nasz atak kilkakrotnie i ponownie rywal oddala się na 3 punkty. Pierwszą partię pomimo walki oddajemy przeciwnikom ulegając do 21., ale jak się okazuje to przedsmak tego co zgotowali podopieczni trenera Włocha.

Druga odsłona to fantastyczna seria zagrywek w wykonaniu Wojciecha Pawlaka , który sprawił Gdańszczanom nie lada problem (0-6) już od początku seta. Uważna gra naszych zawodników owocowała wzrastającą przewagą MOSu, Aleksander Nowik złapał swój rytm na siatce punktując w ataku i w bloku. Set 10-25 dla Mosowiaków, a  o zwycięstwie rozstrzygał tie break. W decydującą partię lepiej weszli Młodzicy MOS WOLA wypracowując przewagę nawet 5 punktową (3-8) . Jednak przy tych dwóch utytułowanych klubach sportowych nie mogło być mowy o uległości któregokolwiek z nich. Trefl walczył do końca punkt za punkt odrabiając powoli tą różnicę.  Z zawodnikami na parkiecie grają kibice obydwu zespołów. W końcówce tie breaka przy stanie (13-14)  passę punktową rywali przerywa trener Młodzików z Warszawy - Damian Włoch biorąc czas dla swojego zespołu. Gra na wytrzymałość do końca tie breaka. Zdobycie 15 punktu wieńczy przygodę tego meczu i otwiera kolejny rozdział ...ale o tym jutro w samo południe, gdzie jak się okazuje zagramy w finałowym meczu o złoto Mistrzostw Polski z Dunajec Nowy Sącz.

Dla naszych Młodzików to podwójna motywacja, bo muszą sobie coś jeszcze udowodnić. Dzisiaj serdecznie dziękujemy zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu. Kibice jak zwykle jesteście siódmy zawodnikiem parkietu!!!

Jutro oczywiście będziemy z Wami!!!!

Trefl Gdańsk – UMKS MOS WOLA Warszawa 1-2 (25-21, 10-25, 13-15)

MVP : Aleksander Nowik

Skład zespołu UMKS MOS WOLA Warszawa: Wojciech Pawlak (kapitan), Dawid Walenciak, Aleksander Nowik, Filip Szlachcikowski, Mikołaj Sioćko, Jakub Krzemiński, Daniel Chodorowski, Gabriel Cieślik, Jan Frączyk, Kuba Satkiewicz, Dawid Borkowski, Adrian Kita, Kajetan Stojek, Jan Klacza, Maciej Lazar.

Sztab szkoleniowy:

Damian Włoch - I trener

Konrad Cop - II trener

Franek Melaniuk- statystyk

Paweł Wasilewski - dyrektor MOS Wola

Fotorelacja z meczu: 

https://www.facebook.com/moswola/photos/pcb.4548132615245598/4548131188579074

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry