Finał Mistrzostw Polski Młodzików - Będzin.

Bardzo wyrównany poziom gry obydwu zespołów grupy B w finale Mistrzostw Polski Młodzików, ale zwycięzcą mógł zostać tylko jeden z nich. Ten przywilej przypadł w dzisiejszym meczu rywalom zespołu z Woli, który uległ 1-2 w pierwszym meczu tego turnieju. My wierzymy w mobilizację tego zespołu w dniu jutrzejszym. Młodzicy MOS WOLA w piątek rozegrają dwa spotkania, pierwsze ok. 13.30 z IUKS Jedynka Poznań oraz drugie ok. godz. 19.30 z ENEA Energetyk Poznań .

Przeciwnik postawił wysoką poprzeczkę i już w na początku pierwszej partii wymusił na naszym zespole ogromną koncentrację której towarzyszył niestety stres. Gra punkt za punkt od 11 do 17 punktu świadczyła o wyrównanym poziomie. Dwupunktową przewagę zespoł z Dunajca wypracował przy stanie (17-19). Robimy co możemy, przy stanie (20-24) bronimy 3 setbole (21-24)(22-24)(23-24) po zagrywce Jakuba Krzemińskiego, niestety to rywale zapisują na swoje konto pierwszego seta (23-25)
W drugą partię wchodzi lepiej zespół z Warszawy, który obejmuje prowadzenie 4-0. Tą 4 punktową przewagę nasi dzisiejszy rywale niwelują doprowadzając do remisu (7-7). Jakub Krzemiński zapisał się w dzisiejszym meczu wielokrotnie nie tylko punktując zagrywką ale również podwyższając nasz wynik atakując (19-16). Dwa błędy własne pod koniec seta zmniejszają przewagę MOSu (19-18). Aleksander Nowik to kolejny z siatkarzy, którzy w pozytywny sposób zapisuje się w meczu z Dunajcem. Swoim skutecznym atkiem utrzymuje rywali na 2 pkt . (20-19) (22-20) (23-20). 24 punkt zdobywamy po zagrywce, w której piłka zatańczyła na taśmie spadając podstępnie na stronę przeciwnika (24-21). Kończymy seta drugiego punktowanym atakiem (25-21) czekając na tie break. Ten niestety nie zapisze się dobrze w pamięci siatkarzy z Woli. Rozpoczynamy punktując, ale w ostatecznym rachunku tie break należy do SKPS Dunajec Nowy Sącz
Potrafimy odrobić czteropunktową przewagę rywali(7-11), niestety chłodniejszą głowę w końcówce mają zawodnicy z Dunajca i to oni wygrywają dzisiejsze spotkanie 2-1 (11-15).

UMKS MOS Wola Warszawa – SKPS Dunajec Nowy Sącz 1-2 (23-25) (25-21)(11-15)

Skład zespołu UMKS MOS WOLA Warszawa: Wojciech Pawlak (kapitan), Dawid Walenciak, Aleksander Nowik, Filip Szlachcikowski, Mikołaj Sioćko, Jakub Krzemiński, Daniel Chodorowski, Gabriel Cieślik, Jan Frączyk, Kuba Satkiewicz, Dawid Borkowski, Adrian Kita, Kajetan Stojek, Jan Klacza, Maciej Lazar.