Juniorki MOS Wola awansowały do finałów Mistrzostw Polski !

Zespół juniorek MOS Wola trenera Stanisława Lizińczyka, pokonał w drugim meczu turnieju półfinałowego MP Calisię Kalisz 3:2 i zapewnił już sobie awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, bez względu na wynik jutrzejszego meczu. Gratulacje !

MOS Wola Warszawa - Calisia Kalisz 3:2 (27:25)(25:19)(8:25)(24:26)(15:13)

W drugim meczu Aluprof Bielsko Biała - Tomaszów maz. 3:0

W dzisiejszym spotkaniu nasze juniorki zwyciężyły 3:2 z zespołem z Kalisza, tym samym zapewniając sobie awans to turnieju finałowej Mistrzostw Polski.

W pierwszy secie siatkarki MOSu dominowały na parkiecie, mimo że przeciwniczki postawiły wysokie wymagania. Gra obfitowała w ciekawe i widowiskowe akcje, co jednak nie zapewniło naszym siatkarkom dużej przewagi i pewnego zwycięstwa. Gra toczyła się punkt za punkt i ostatecznie nasze zawodniczki zwyciężyły przewagą tylko dwóch oczek.

Drugi set to kontynuacja dobrej gry obu zespołów z pierwszego seta, ale łatwiejsze zwycięstwo podopiecznych trenera Stanisława Lizińczyka.

Trzeci set to masa błędów po naszej stronie. Mimo dobrego przyjęcia nasz zespół nie mógł zrobić przejścia i seriami bezmyślnie tracił punkty. W połowie seta trener Stanisław Lizińczyk dał odpocząć trzem swoim podopiecznym z pierwszej szóstki, wprowadzając do gry zawodniczki rezerwowe.

Czwarty set to powrót do dobrej gry naszego zespołu. Mimo poprzedniej wysoko przegranej partii, nasze dziewczęta potrafiły podnieść się po porażce i znowu nawiązać równorzędną walkę z Kaliszem. Mimo dwupunktowego prowadzenia MOSu, w końcówce lepsze okazały się przeciwniczki i nasze dziewczęta musiały przygotować się do tie-breaka.

Piąty set rozpoczął się przewagą MOSu.  Przy zmianie stron na tablicy widniał wynik 8:5. Partia była bardzo zacięta, Kalisz wielokrotnie uzyskiwał kontaktowy wynik, ale zimną krew zachowały nasze siatkarki. Po bardzo dobrej grze w obronie i skutecznej ofensywie  zawodniczkom MOSu Wola udało się zakończyć tę partię pomyślnie, tym samym zapewniając sobie awans do finału Mistrzostw Polski.

Skład MOSu Wola: Aleksandra Przepiórka, Magdalena Draganiak, Kamila Grzeszczak, Anna Kunysz, Małgorzata Lizińczyk, Agnieszka Pietrzyńska, Karolina Cichocka oraz Paulina Kowalewska, Katarzyna Sarnecka, Katarzyna Dąbrowska, Agnieszka Kobus

Trener I: Stanisław Lizińczyk

Trener II: Krzysztof Czarnołęcki