MOS Wola wygrał 3:0 z Legią derby Warszawy w II lidze.

Siatkarze MOS Wola wygrali 3:0 z Legią drugoligowe derby Warszawy. W hali MOS-u na Rogalińskiej nadkomplet publiczności, głośny doping kibiców Legii i zdecydowane zwycięstwo gospodarzy, które pozwoliło utrzymać pozycję lidera.

MOS Wola Warszawa - Legia Warszawa 3:0 (25:21)(25:16)(25:21)

MOS Wola: Makowski, Pawlewicz, Iliński, Sutyniec, Szulc, Żuber , Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Nassalski, Schamlewski.

Legia Warszawa : Żyłkowski, Poinc, Obuchowicz, Kozłowski, Kruk, Rybak, Ołtuszewski (libero) oraz Koper, Kasprzyk, Pucuła.

Sędziowali: Łukasz Dominiak (Puck) i Rafał Murczkiewicz (Gdańsk).

Widzów: 260

Do hali MOS-u Wola przybyła duża grupa kibiców Legii , która bardzo głośnym i żywiołowym  dopingiem wspomagała zespół gości.
Siatkarze MOS Wola przystąpili do dzisiejszego meczu w bardzo uszczuplonym składzie. Zabrakło doświadczonych graczy, którzy stanowią zwykle o sile zespołu, Marcina Drabkowskiego, Tomasza Skalskiego i Jakuba Korpaka.
Młodsi zastępcy doświadczonych zawodników nie potrafili początkowo utrzymać koncentracji, przy żywiołowym dopingu kibiców Legii. Obydwa zespoły psuły zagrywki , ale Legia nieznacznie prowadziła. Dopiero kiedy Piotr Żuber popisał się serią udanych zagrywek, godpodarze wyszli na prowadzenie 11:7. Potem legioniści doszli na 15:15 i trwała wyrównana walka. W końcówce gospodarze robili mniej błędów własnych od siatkarzy Legii, kilka razy skutecznie zablokowali i MOS Wola wygrał seta 25:21.

W drugim secie Legia szybko objęła prowadzenie 2:0, 5:1 . Trener Piotr Szulc w miejsce niezbyt skutecznego dziś Pawła Sutyńca wstawił do gry na ataku Bartosza Kaczmarka. MOS Wola zaczął poprawiać niekorzystny wynik i wyrównał na 10:10. Potem już znacznie skuteczniej grali gospodarze i systematycznie powiększali przewagę. W końcówce trener Piotr Szulc wprowadził do gry juniorów MOS-u. W miejsce Szulca wszedł Konrad Nassalski, a za Roberta Ilińskiego, Mariusz Schamlewski. MOS zdecydowanie panował na boisku, bardzo dobrze znów zagrywał Piotr Żuber. MOS Wola wygrał partię wyraźnie 25:16.

Trzeci set rozpoczął się bardzo wyrównaną walką, Często był remis, 5:5, 7:7. Przy stanie 8:8 kontuzji stawu skokowego uległ Witold Pawlewicz i w jego miejsce wszedł na plac gry trener Piotr Szulc, który od początku partii nie grał , tylko zatrzymał na boisku przyjmujacego juniora  Konrada Nassalskiego.
Trwała wyrównana walka, były jeszcze remisy i nieznaczne prowadzenie siatkarzy z Woli. Dopiero  w końcowej części seta siatkarze MOS Wola powiększyli przewagę do dwóch, trzech punktów, po skutecznych atakach Piotra Szulca, punktowych kontratakach po obronach libero Michała Żurka i kilku skutecznych blokach gospodarzy. Mimo, że trener Legii Maciej Nowak brał czas (przy stanie 17:21) i dokonywał zmian zawodników, to legionistom nie udało się zmniejszyć przewagi gospodarzy. Ostatecznie seta wygrał MOS Wola 25:21, wykorzystując drugą piłkę meczową.

W sumie mecz trwał niewiele więcej niż godzinę.