Juniorki MOS Wola w finale, juniorzy nie awansowali.

Juniorki MOS Wola wygrały 3:0 mecz rewanżowy z Nike Ostrołęka i awansowały do finału Mazowsza oraz do Mistrzostw Polski, natomiast juniorzy przegrali 0:3 z Metrem na Ursynowie i zagrają tylko o 3 miejsce na Mazowszu, bez awansu do rozgrywek centralnych.

Ze zmiennym szczęściem walczyły drużyny juniorskie MOS Wola w rewanżowych meczach półfinałowych Mistrzostw Mazowsza. Mecze rozpoczęły się równocześnie , o godz. 18,00 w hali MOS-u na Woli i w hali na Ursynowie. Juniorki wygrały rywalizację z Ostrołęką , zaś chłopcy przegrali z Metrem Warszawa.

Juniorki w finale !

Sukcesem naszych juniorek zakończył się rozegrany przy ulicy Rogalińskiej mecz z zespołem Energoglobal Nike Ostrołęka. Po wygranej 3:2 w Ostrołęce, na własnym boisku nasze dziewczęta nie dały szans rywalkom wygrywając pewnie 3:0.

MOS Wola Warszawa - Nike Ostrołęka 3:0 (25:13)(25:19)(25:17)

Mecz mógł się podobać, a szczególnie gra naszych zawodniczek, które wiedząc o co walczą wykazały maksimum zaangażowania i waleczności. Trudno kogokolwiek wyróżnić, ponieważ cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie. Tym razem przyjęcie zagrywki było silną stroną siatkarek z Woli. Dobrze rozgrywała Ola Przepiórka, z której piłek pewnie kończyły ataki skrzydłowe: Ania Kunysz, Kamila Grzeszczak, Małgosia Lizińczyk, jak i nasze środkowe: Magda Draganiak i Agnieszka Pietrzyńska.
Tym razem blok „zaskoczył” i był on także mocną bronią naszego zespołu. W obronie i przyjęciu zagrywki bardzo dobrą partię zagrała Karolina Cichocka, libero naszego zespołu. Jedyne zastrzeżenia trenera Lizińczyka, to zbyt wielka beztroska niektórych zawodniczek na zagrywce.

Skład MOS-u Wola Warszawa: Małgosia Lizińczyk (kapitan), Ola Przepiórka, Ania Kunysz, Kamila Grzeszczak, Magda Draganiak, Agnieszka Pietrzyńska, Karolina Cichocka (libero), Agnieszka Kobus, Kasia Sarnecka

Skład Energoglobalu Nike Ostrołęka: Nasiadka, Sadyt, Biernat, Cieślak, Niedbajło, Borawska, Stanowska (kapitan), Borawska, Barszczewska, Górka, Niedbajło, Rogozińska (libero)

Przeciwniczkami naszych dziewcząt w finałowej walce będą siatkarki MUKS Sparty Warszawa. W fazie grupowej rozgrywek dwukrotnie zwyciężała Sparta, tym razem liczymy na udany rewanż. Te spotkania rozegrane będą w dwóch pierwszych tygodniach nowego roku.

--------------------------------------------------------------

JUNIORZY METRA LEPSI OD MOS WOLA

W meczu rewanżowym juniorów Metra i MOS Wola , rozegranym na Ursynowie bezapelacyjnie lepsi okazali się siatkarze Metra.

Metro Warszawa - MOS Wola Warszawa 3:0 (25:17)(25:22)(25:20)

MOS Wola: Biernat, Urbański, Behr Mateusz, Grygorczyk, Nassalski, Schamlewski, Guz (libero) oraz Nikonowicz, Trzciński, Dmowski, Chiniewicz, Behr Maciej,

W pierwszym secie obydwa zespoły wyszły bardzo zmobilizowane , ale gra była nerwowa. Do połowy partii trwała wyrównana walka, ale po błędzie sędziowskim, kiedy Mateusz Biernat zaatakował w boisko, a pokazano aut, zespół MOS Wola zupełnie się rozkleił i stracił kolejno sześć punktów ! Nie świadczy to dobrze o klasie drużyny, kiedy taki drobny incydent potrafi załamać zespół.
Siatkarze Metra grali konsekwentnie, robili mniej błędów i wyraźnie wygrali seta 25:17.

W drugim secie siatkarze MOS Wola próbowali nawiązać walkę z rywalami i przez długie momenty toczyli wyrównaną walkę. W końcówce , od stanu 22:22 siatkarze Metra łatwo zdobyli trzy kolejne punkty i wygrali seta 25:22.

Jeszcze na początku trzeciego seta MOS Wola podjął walkę i objął prowadzenie, ale spokojnie i mądrze grający gospodarze panowali nad sytuacją. Trener Krzysztof Felczak jeszcze próbował odmienić losy meczu, dokonywał zmian w składzie, ale rywale byli wyraźnie lepsi i konsekwentni.
W sumie zespół juniorów Metra był lepszą drużyną i wyraźnie wygrał rywalizację z zespołem MOS Wola.

Do finału Mistrzostw Mazowsza juniorów awansowali siatkarze RCS Czarni Radom i Metra Warszawa. Gratulujemy tym dwóm drużynom wygrania rywalizacji na Mazowszu i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Polski.

MOS Wola zagra jeszcze z MKS MDK Warszawa o trzecie miejsce i brązowy medal na Mazowszu.